Pirmdien Staicelē pulcējās kultūras mantojuma kopēji no Vidzemes lībiskās kultūrtelpas, lai piedalītos kārtējā sanāksmē Staicelē, pārrunātu paveikto un izvirzītu īstermiņa un ilgtermiņa mērķus lībiskā mantojuma izzināšanā, tālāknodošanā un popularizēšanā.Pasākumu apmeklēja arī Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Linards Kumskis, Siguldas novada Kultūras centra vadītāja Jolanta Borīte un kultūrvides mantojuma speciāliste Līvija Gridjuško, kā arī Lēdurgas dendroparka vadītāja Sarmīte Kauliņa.

Vidzemes lībiskās kultūrtelpas vadītāja Lolita Ozoliņa un producents Reinis Druvietis klātesošos iepazīstināja ar paveikto gada pirmajā pusē un iezīmēja iecerētās aktivitātes. Aktuāls ir jautājums par elementu iekļaušanu vidē, apdzīvotajās vietās vai ūdens šķēršļu tuvumā izvietojot to vēsturiskos nosaukumus Vidzemes lībiešu valodā. Plānoti darbi Vidzemes lībiskās kultūrtelpas Salacas lībiešu valodas un kultūras mācību programmas izveidē pamatskolas vecuma bērniem, ilgtermiņa sadarbības tūrisma un kultūras saišu stiprināšanā, kultūrvēsturisko maršrutu izstrādē.

Siguldas novada pašvaldība lepojas ar savu devumu lībisko liecību izzināšanā un popularizēšanā. Šogad finansiāli atbalstīti nevalstisko organizāciju mūžizglītības un kultūras projekti. Lēdurgā notikušas izglītojošas ekskursijas “Lībiskās liecības Lēdurgā” un izveidota izzinoši izglītojoša filma “Mudurgciema stāsts”, savukārt kultūras centrā “Siguldas devons” plānots projekta “Kuolm randõ” 5 gadu jubilejas un vinila skaņuplates “Nr. 1” koncerts.

Siguldas novada Lēdurgas pagasts kopā ar Limbažu novadu ietilpst Vidzemes lībiskajā kultūrtelpā.

Lībieši ir unikāla Latvijas vērtība – tās otra pamattauta, kas savulaik apdzīvojusi teju trešdaļu Latvijas un gadu tūkstošu laikā devusi nozīmīgu artavu latviešu valodas, Latvijas tautas un tās identitātes, Latvijas valsts un tās simbolu izveidē.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas novada Kultūras centra
kultūrvides mantojuma speciāliste
Līvija Gridjuško