Augusta vidū Turaidas muzejrezervāta speciālisti devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Rundāles pili, kur apskatīja izstādi „19.gadsimta portrets Latvijā” un Rundāles pils baroka dārzu.

Izstādi „19.gadsimta portrets Latvijā” sagatavojuši Rundāles pils speciālisti, sadarbojoties ar Latvijas un Eiropas muzeju Krājuma nodaļām, tai skaitā arī ar Turaidas muzejrezervātu. Izstādei deponēts  viens TMR krājuma priekšmets - Augusta Folca veidotā firstienes Olgas Kropotkinas piemiņas plāksne, kas izveidota 1898.gadā.

Piemiņas cilnis nonācis TMR jau pagājušā gadsimta 70-to gadu vidū, kad, veicot remontu, izkalts no Siguldas baznīcas mūra sienas altāra telpā, un nodots glabāšanā Siguldas novadpētniecības muzejam. Cilnis veidots uz pelēkas marmora plāksnes, uz kuras attēlota sievietes seja un torsa augšdaļa. Zem portreta vācu valodā iegravēti vārdi – Furstin OLGA KROPOTKIN.

Olga Kropotkina (1847-1898) bija grāfa Aleksandra fon der Borha meita, kura 1866.gadā apprecējās ar ģenerālleitnantu Harkovas gubernatoru kņazu Dmitriju Kropotkinu. Laika posmā no 1866.līdz 1898.gadam viņa bija Siguldas pilsmuižas īpašniece.

Izstādē apskatāms ievērojams skaits dažādu gan Latvijā dzimušu un dzīvojušu, gan citu zemju autoru dažādas mākslinieciskās kvalitātes mākslas darbi deviņās istabās, bet Turaidas muzejrezervāta darbinieku īpašu ievērību  guva arī, iespējams, Kārļa Pētersona gleznotais Turaidas muižas skrodera portrets.

 

Informāciju sagatavojusi TMR Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Anda Skuja