Šonedēļ Siguldas novadā notiks sezonas atklāšanas „lidojums” Aerodium, savukārt Krimuldas muižā, peoniju smaržu pavadīti, tiks organizēti Dārza svētki. Velomīļi tiek aicināti uz veiklības braucieniem stāvlaukumā pie K.Barona pieminekļa, bet dabas mīļi varēs pētīt un vākt tējas zāles Turaidas pļavās. Visas nedēļas nogales garumā būs iespēja dziedāt, dejot, sportot un apmeklēt dažādas izstādes.

Piektdien, 15.jūnijā

  • Plkst.11.00 Siguldas pagasta kultūras namā notiks piektie Dziedāšanas svētki
  • Plkst.17.00 12.klases izlaidums Siguldas Valsts ģimnāzijā
  • Plkst.20.00 Aerodium atklāšanas šovs pie Siguldas šosejas
  • Plkst.21.00 Deju vakars ar pasaules hītiem klubā “Muzikālā Kurtuve”. Spēlē DJ ar populārākajiem pašmāju un pasaules hītiem. Ieeja klubā līdz plkst.24.00 – bezmaksas, pēc plkst.24.00 – Ls 2.

Sestdien, 16.jūnijā

  • Plkst.12.00 Dārza svētki Krimuldas muižai – 190.
    Svētku apmeklētājiem būs iespēja apskatīt vairākas ziedu izstādes. Muižas dārzā būs krāšņa peoniju izstāde, kas taps sadarbībā ar Siguldas dārzkopības un biškopības biedrību un peoniju selekcionāriem. Savukārt pils zālē būs skatāmas siguldietes V.Jansones gleznas ar ziedu motīviem. Svētku apmeklētājus ar pašdarinātu, ziedošu tērpu priekšnesumu priecēs studijas „Flora+” dalībnieces. Ikviens, kam kārosies, Dārza svētkos varēs nogaršot gan īpašo peoniju tēju, gan muižas vīnus, no kuriem daži gatavoti ne tikai no ogām un augļiem, bet arī ziediem.
    Svētku laikā, no plkst. 12.00 – 16.00, alejā darbosies amatnieku tirdziņš, bet Krimuldas muižas saimniecisko centru varēs iepazīt, dodoties izjādē ar zirgu. Visas dienas garumā muižas parkā lieliem un maziem būs iespēja izlocīt rokas un kājas, spēlējot dažādas senas muižas spēles, tostarp izmēģinot staigāšanu ar koka kājām.
  • No plkst.14.00 – 17.00 Pašvaldības policija aicina iemēģināt spēkus veiklības braucienā stāvlaukumā pie Krišjāņa Barona pieminekļa (Krišjāņa Barona, Pils un Līvkalna ielas krustojumā). Iedzīvotājiem būs iespēja izrunāt ceļu satiksmes noteikumu jautājumus, kas skar velosipēdistu drošu pārvietošanos un iekļaušanos ceļu satiksmē, un veikt praktiskos vingrinājumus, kas izpaudīsies dažādu šķēršļu joslu pārvarēšanā.
    Dalībniekiem, kas vēlas piedalīties jāņem līdzi savi velosipēdi un jānodrošinās ar ķiveri. Dalībnieku skaits un vecums nav ierobežots. Dalība pasākumā ir bez maksas.
  • Plkst.21.00 Grupa “Baltie lāči” klubā “Muzikālā Kurtuve”. Ieejas maksa līdz plkst.22.00 – Ls 3, pēc plkst.22.00 – Ls 4.
Svētdien, 17.jūnijā
  • Plkst.11.00 Baltijas regbija līgas septītais turnīrs Depo laukumā. Turnīrā piedalīsies komandas no Latvijas – „LDE Miesnieki”, RK „Baldone”, Garkalnes novada komanda, „ Sigulda”, no Lietuvas – Šauļu „Vairas”, Šauļu „Baltrex”, Lietuvas studentu izlase.
  • Plkst.12.00 Akcija „Dalies prasmēs” – tējas zāļu vākšana Turaidas pļavās. Ikviens aicināts uz Turaidu, lai pļavās lasītu tējas zāles kopā ar fitoterapeiti Gundegu Purmali un uzzinātu atbildes uz jautājumiem, kāpēc, kā un kādas tējas zāles šajā laikā jālasa. Jūnija vidus, mirklis īsi pirms vasaras saulgriežiem, ir brīdis, kad savvaļas augi ir izauguši un uzņēmuši saules dzīvinošo enerģiju un zemes dziedinošo spēku un ir enerģētiski visaktīvākie. Šis laiks ir īpaši piemērots tējas zāļu lasīšanai.
    Būs iespēja klausīties profesionālu tējas zāļu pazinēju padomos par pareizu zāļu tēju lietošanu, kā arī nogaršot Turaidas pļavās salasīto zāļu tējas, uzzināt par savvaļas augu lietošanu kulinārijā un skaistumkopšanā. Būsim veseli un dzīvosim Dabas mātes aplaimoti!
  • Plkst.14.00 Biljarda turnīrs atpūtas centrā “Latroze”. Dalības maksa Ls 3.
 
Izstādes
  • Krustdūrienā izšūto gleznu izstāde “Mirkli, tu esi skaists!” Jūdažu Sabiedriskajā centrā 
  • Jeļenas Rūsiņas gleznu izstāde Kultūras un mākslas telpā “Siguldas tornis” 
  • Mākslas studijas “Maxi studija” darbu izstāde Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” 2.stāvā
Izstādes bibliotēkās
  • Izstāde “Gadskārtu ieražas” vasaras saulgriežos Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
  • Izstāde „Būsim atbildīgi!” veltīta Pasaules vides aizsardzības dienai Siguldas novada bibliotēkā
  • Izstāde „Grāmatas saulainām un lietainām vasaras dienām” Bērnu literatūras nodaļā
  • Izstāde veltīta rakstniekam Erikam Ādamsonam – 105 Siguldas novada bibliotēkā 
  • Cikla „Grāmatu terapija” tematiskā izstāde „Augu terapija” Siguldas novada bibliotēkā 
  • Izstāde “Daba krāso” Siguldas novada bibliotēkā