Pēc neliela pārtraukuma šovasar, 18.jūlijā Siguldas pilsdrupās atgriezīsies Opermūzikas svētki. Līdzīgi kā krāšņā Gaujas senielejas daba, Opermūzikas svētki sniegs skatītājiem un klausītājiem īpašu kultūras baudījumu, garīgo atdzimšanu, mieru un harmoniju. Opermūzikas svētku programmā šogad paredzēti divi koncerti. Dienas koncerts plkst. 14.00 - koru svētki „Izdziedāsim operu” pulcēs vairāk nekā 350 Latvijas koru dziedātājus diriģentu Edgara Račevska un Māra Ozoliņa vadībā, savukārt Galā koncertā plkst. 18.00 kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri (diriģents A.Viļumanis) uzstāsies pasaules opermūzikas zvaigznes - irāņu izcelsmes tenors Ahmeds Agadi, Latvijas soprāns Kristīne Opolais, baritons Sergejs Kaļinovs, solists Krišjānis Norvelis, soprāns  Inga Šļubovska, soprāns  Dināra Rudāne.

Pateicoties Opermūzikas svētku organizatoram Dainim Kalnam un Siguldas novada domei, dienas koncerts „Izdziedāsim Operu” būs bez maksas, lai opermūzikas valdzinājumu varētu izbaudīt ikviens interesents. Koncertā „Izdziedāsim operu” piedalīsies četrpadsmit Latvijas kori no Rīgas, Cēsīm, Siguldas (kori „Spārni”, „Sigulda”, „Teiksma”) un Skrundas. Kopā ar populāriem operas solistiem - Nauri Indzeri, Ingu Šļubovsku un Andri Lapiņu,  klausītāju iemīļotu opermūziku izpildīs arī trīs jaunas, talantīgas dziedātājas -  Anete Graudiņa, Juliana Indrika un Jūlija Vasiļjeva.

„Šajos laikos, kad Latvijas iedzīvotājiem iet arvien grūtāk, esmu gandarīts, ka Dainim Kalnam, sadarbojoties ar Siguldas novada domi, ir radusies iespēja dāvāt iespēju apmeklēt koncertu bez maksas ikvienam, izbaudot augstākās raudzes mākslu. Koncerts piedāvās iespēju gūt emocionālu baudījumu klausoties pasaules atpazīstamākos opermūzikas skaņdarbus no visiem zināmu autoru operām – Verdi, Guno, Bizē, Pučini, Štrausa, Geršvina un Čaikovska, vairāk nekā 350 koru dziedātāju un pazīstamu operas solistu savienojumā. Koncerts būs lieliska iespēja vērot koru meistarību un tai pat laikā izbaudīt opermūzikas burvību”, gandarījumu par opermūzikas mīļotājiem dāvāto iespēju pauž Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, aicinot apmeklēt arī Galā koncertu ar izcilu opermūzikas zvaigžņu piedalīšanos.

Siguldas Opermūzikas svētki pēc Daiņa Kalna iniciatīvas Siguldā notiek kopš 1993.gada un ir kļuvuši par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu.