Laikā, kad Covid-19 ierobežojumu dēļ izstāžu zāles apmeklētājiem aizvērtas, kultūras centrs “Siguldas devons” radījis jaunu formātu mākslas pieejamībai – caur ēkas stikloto sienu ir apskatāma Elmāra Gaigalnieka lielformāta glezna “Oda priekam”.
Turaidas mākslinieku Elmāru Gaigalnieku daudzi atpazīst kā smilšu gleznu mākslinieku, taču šobrīd viņš atgriezies pie gleznošanas ar eļļas krāsām. Mākslinieks apgalvo, ka viņa raksturs atkārtošanos nemīl, tāpēc jaunu iedvesmu meklējot glezniecībā.
Ar eļļas krāsām veidotā glezna “Oda priekam” (2400x1400 cm) ir radīta impresionisma stilā, kas nav E.Gaigalnieka ierastais glezniecības stils, biežāk mākslinieks strādā ekspresionisma stilā. “Gleznošana, tāpat kā matemātika, ķīmija, dziedāšana, ir vēl viena pasaules un sevis izzināšanas forma,” aizdomājas E. Gaigalnieks. “Ikviens gleznošanas apgūšanas procesā var ieraudzīt pasauli mākslinieka acīm. Tas ir ceļš – pilns prieka un sarūgtinājuma, cerību un izmisuma, kurš, tā vien šķiet, nekad nebeidzas.”
Pateicoties kultūras centra “Siguldas devons” īpašajai arhitektūrai, mākslu iespējams baudīt ne tikai esot kultūras centrā, bet arī no ārpuses caur celtnes stikloto sienu, kas paver plašu skatu uz vestibilu. Mākslinieka Elmāra Gaigalnieka glezna aplūkojama visu diennakti, īpašu noskaņu radot diennakts tumšajā laikā.
Īstenojot Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Siguldas novada Kultūras centra ēkā”, 2018. gadā pabeigti kultūras centra “Siguldas devons” rekonstrukcijas darbi. Domājot par energoefektivitāti, būve ir aprīkota ar ēkas vadības sistēmu, kas automātiski regulē un vada ventilācijas, apkures, apgaismojuma un kondicionēšanas iekārtas. Enerģijas patēriņš apkurei plānots 32,60 kWh/m2 gadā, projekta oglekļa dioksīda emisiju samazinājums – 44 568,79 kg CO2/gadā.