2007. gada rudenī Siguldas novada domes izsludinātajā projektu konkursā par finansējuma piešķiršanu izglītības un kultūras iestādēm, kā arī sabiedriskajām organizācijām, Siguldas 2.pamatskola ieguva finansiālu atbalstu projektam „Padziļinātās svešvalodu apmācības klašu veidošana Siguldas 2. pamatskolā”.

Projekta mērķis ir sniegt iespēju novada un apkārtnes bērniem padziļināti apgūt angļu valodu sākot ar 1. klasi, veicināt skolēnu personības attīstību un interesi par valodu nozīmi turpmākajā karjeras izvēlē.

No 2008./09. mācību gada 2.pamatskolā tiks atvērta 1. klase, kurā papildus mācību priekšmetu stundu plānā paredzētajām stundām būs iekļautas divas stundas angļu valodas padziļinātai apguvei. Ja vecākus ieinteresēs svešvalodas apmācības projekts, tad nākotnē tiks piedāvātas arī citas valodas – vācu, krievu un franču valoda.

Uzsākot projektu, Siguldas 2. pamatskola būs vienīgā skola novadā, kur bērni varēs padziļināti apgūt svešvalodas. Aicinām vecākus pieteikt bērnus 1. klasē ar padziļināto angļu valodas apguvi. Kontaktinformācija - Siguldas 2. pamatskolā, Laurenčos, tālrunis: 67973372.

Lai sekmīgi organizētu projektu, 2.pamatskolā tiks uzlabota materiāli tehniskā bāze, sagatavoti kvalificēti speciālisti mācību procesa organizēšanai, kā arī realizēti starptautiski projekti valodas apguves veicināšanai.

Līdz 2.pamatskolā izveidota projekta darba grupa, apzināti speciālisti, kuri varētu strādāt padziļinātajās valodu klasēs un veikta skolotāju aptauja, kurā noskaidrots, ka projekts motivēs skolēnus labāk apgūt svešvalodas, viņi veidosies par atvērtām personībām, uzzinās par daudzveidīgām kultūrām, vēlēsies sevi pilnveidot, sasniegt augstākus mācību rezultātus un spēs veiksmīgāk plānot karjeru.

Siguldas 2.pamatskola jau trīs gadus piedalās Izglītības attīstības centra organizētajos projektos par iekļaujošo izglītību, kas paredz iespēju jebkurā skolā mācīties dažādiem bērniem. Svešvalodu projekta īstenošana būs solis iekļaujošas skolas veidošanā.

 
 
Informāciju sagatavoja:
Dz. Miķelsone

Direktores vietniece mācību darbā