Vēl līdz 8. septembrim Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus balsot par labāko mākslinieku ideju jaunajām novada Goda zīmēm. Lai balsošanu būtu ērta ikvienam novadniekam, no šīs nedēļas veidlapas drukātā formātā pieejamas arī Siguldas novada Klientu apkalpošanas centros. Atgādinām, ka balsošana turpinās arī tiešsaistē, novērtējot skices šeit.

Pašvaldības Apbalvojumu komisija, izvērtējot iesniegto Goda zīmju darbu vēstījumus, pielietojumu attiecīgajiem apbalvojumam un atbilstību, atbilstoši konkursa nolikumam izvirzījusi trīs pretendentus:

  • 1. pretendenta iesniegto dizaina piedāvājumu. Goda zīmes dizaina formāts aizgūts no Siguldas novada ģerbonī atveidotā ievzieda pieclapja. Centrālā izveidots zeltīts formas atkārtojums – putekšnīca ar putekšņlapiņām, kas izkaisītas ap centru. Apbalvojumam “Goda novadnieks” tiek piedāvāta sudraba piespraude ar apzeltītu centru, “Gada novadnieka” apbalvojumam – niķeļa piespraude ar apzeltītu centru.
  • 2. pretendenta iesniegto dizaina piedāvājumu. Goda zīmes piedāvātais dizains izstrādāts, tajā attēlojot Siguldas novada ģerbonī attēloto simboliku – ievziedu un lapu. Goda zīmes dizains veidots, tajā iestrādājot 8 starus, kuri vienlaicīgi apzīmē novada 7 pagastus un Siguldas pilsētu, 8 pilis, muižas un debespuses. Vienlaikus zīmē iestrādāts arī viens no senākajiem simboliem – Saules zīme. Apbalvojumu “Goda novadnieks” plānots izstrādāt no sudraba ar zaļu akmeni centrā, “Gada novadnieks” – bronzas piespraudi.
  • 3. pretendenta iesniegto dizaina piedāvājumu. Izstrādātās Goda zīmes skices iedvesma aizgūta no Siguldas novada ainavām un senās vēstures. Izstrādāta Goda zīmes skice, kurā attēlota Gauja ar saviem līkumotajiem krastiem, kas simboliski veido Siguldas pilsētas “S” burtu. Piespraude ataino stilizētu Siguldas novada ainavu no putna lidojuma – Gaujas tiltu un mežus, kas ieskauj Gauju tās abos krastos. Apbalvojumam “Goda novadnieks” paredzēts izstrādāt sudraba piespraudi, bet “Gada novadnieks” – kā sudrabotu monētu.

Jau ziņots, ka konkursā, kurā mākslinieki tika aicināti iesūtīt dizaina idejas, lai radītu jaunas, reprezentablākas Goda zīmes, ko turpmāk pasniegs Goda dienā, tika saņemti deviņi pieteikumi. Kā galvenie kritēriji izvērtēšanā kalpoja izstrādātā dizaina pielietojamība apbalvojumā, tā potenciālais prestižs nēsāšanai, kā arī svarīgs bija tā koncepcijas pamatojums un stāsts saskaņā ar Siguldas novada simboliem, vēsturi. Izvērtēts tika arī potenciālais Goda zīmes izgatavošanas termiņš un izmaksas.