Kopš februāra kultūras centra “Siguldas devons” īstenotais koprades projekts Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā ar saukli #darisavupilsētu priecē siguldiešus un pilsētas viesus ar personīgiem fotomirkļiem, mākslas objektiem, bet drīzumā koprades laboratoriju saturu papildinās jauna izstāde. 

Laboratorijā URBAN jaunus akcentus fotostāstā “Trešā acs” atklāj četri dažādu paaudžu siguldieši – fotostāstā redzami dažādi brīvdabas objekti Siguldas novadā.
 
Jaunākā fotogrāfiju autore – sešgadīgā Lilianna Vītoliņa – pārliecinoši apgalvo, ka vēlas kļūt par zīmētāju. Lilianna paralēli bērnudārzam trenējas karatē pulciņā, slēpo, mācās vokālu un ļoti gaida vasaru. Viņas daudzpusīgums ir redzams arī viņas izstādē skatāmajos fotodarbos.
 
Jauno un aktīvo siguldiešu paaudzi izstādē pārstāv Lāsma Liepiņa. Autore sešus gadus pavadījusi ārpus Latvijas, un šī pieredze esot apliecinājusi viņas sirds piederību Siguldai. Šobrīd Lāsma savu profesionālu darbu velta ģimenes uzņēmuma “KLIKK” attīstībai dzimtajā pilsētā. Viens no fotogrāfiju autoriem Klāvs Zariņš Siguldā attīsta savu uzņēmumu – alus darītavu “Kussh Brewery”, tādējādi īstenojot savu bērnības sapni. “Ar pilnu pārliecību varu teikt, ka Sigulda ir Latvijas mīlētākā un skaistākā pilsēta!” apagalvo Klāvs. Savukārt fotomirkļu iemūžinātāja Aija Ķibere dēvē sevi par priecīgu omi, kurai patīk rušināties mājas dārziņā un palīdzēt saviem mīļajiem. Aija 15 gadus bijusi dežurante Siguldas kultūras centrā. 
 
Drīzumā laboratorijā URBAN būs apskatāmas Santas Purviņas fotoreprodukcijas, kurās dominē daba un Gaujas Nacionālā parka takas. Santas dabas mīlestība atspoguļojas ne vien viņas mākslas darbos, bet arī ikdienas darbā Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “BIOR”.
 
Martā dabas laboratorijā NATURE skulptūrai “Cilvēkzivs” pievienojušās divas mazāka izmēra zivis. Tās radījusi māksliniece Kristīne Kligina, kausēšanas tehnikā pārstrādājot novadnieku un pilsētas viesu atnestos PET iepakojumus. Veicinot videi draudzīgākas atkritumu apsaimniekošanas metodes, šajā laboratorijā ikviens ir aicināts nest tukšas, saplacinātas PET pudeles un plastmasas iepirkumu maisiņus, kas akcijas gaitā ar mākslinieces rokām turpinās pārtapt mākslā.
 
Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā izvietoto koprades laboratoriju NATURE, URBAN un FUTURE mērķis ir veidot dialogu ar sabiedrību par dabu, pilsētu un nākotni, vienlaikus Covid-19 ierobežojumu laikā radot kultūrai jaunas, nebijušas izpausmes formas.