Konkursā “Latvijas Goda ģimene 2026” godināta Alhimoviču ģimene no Krimuldas pagasta – mamma Linda, tēts Mārtiņš un trīs bērni. Alhimoviči ir spilgts piemērs tam, kā mūsdienīga daudzbērnu ģimene spēj harmoniski apvienot uzņēmējdarbību un aktīvu līdzdalību vietējās kopienas stiprināšanā. Visi ģimenes locekļi ir komanda, kas atbalsta viens otru gan ikdienas darbos, gan jaunu virsotņu iekarošanā.

Ģimenes ikdiena rit ciešā sadarbībā, kur katram ģimenes loceklim ir sava loma kopīgo ieceru īstenošanā. Viņu darbības sirds atrodas Raganā, kur Mārtiņa izveidotais “Mārtiņtirgus” ir kļuvis par nozīmīgu satikšanās vietu vietējiem mājražotājiem un amatniekiem. Tā ir vieta, kas uztur dzīvu vietējo ekonomiku un kaimiņu būšanu.

Lindas vadītā dārzkopības saimniecība “Puķu māja Sējā” ienes krāsas un prieku ne tikai viņu pašu sētā, bet arī dārzos visā Latvijā. Šī ir tipiska ģimenes saimniecība, kurā bērni jau no mazotnes mācās darba vērtību, redzot, kā no mazas sēkliņas ar rūpēm izaug krāšņs zieds. Savukārt ģimenes attīstītais zīmols “Sapņu zeme” apliecina viņu spēju domāt plašāk un dāvāt aktīvās atpūtas prieku bērniem vairākās Latvijas pilsētās – Ādažos, Liepājā, Ventspilī. Šogad tiks atvērta vēl viena filiāle, dodot iespēju ģimenēm ar bērniem kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku.

Alhimoviču ģimenes enerģija ir jaudīga – viņi radījuši lielāko piepūšamo atrakciju nomu Vidzemē, piedāvājot vairāk nekā 30 dažādu atrakciju bērnu priekam. Kopīgiem spēkiem izveidots gaumīgais viesu nams Siguldas novadā “Sunset Rezidence”, kuru svinībām izvēlas klienti no visas Latvijas, novērtējot ģimenes radīto estētiku un viesmīlību.

Alhimoviči ar savu dzīvesveidu apliecina, ka liela ģimene ir neizsmeļams iedvesmas un spēka avots. Viņu mērķtiecība, darba mīlestība un spēja saglabāt sirsnību dinamiskajā ikdienā ir vērtības, kas pelnījušas tikt godinātas.