Tuvojoties rudens vētru laikam, aicinām būt piesardzīgus gan gājējus, gan autovadītājus – nenovietot auto un arī pašiem nepārvietoties lielu un potenciāli bīstamu koku tuvumā. Tāpat iedzīvotāji aicināti parūpēties par mājdzīvnieku drošību, neatstāt vaļā namu logus, negaisa laikā uzmanīties no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, bez īpašas vajadzības ārā nedoties.
Pašvaldības speciālisti rūpēs par iedzīvotāju un viesu drošību visa gada garumā seko līdzi koku stāvoklim. Gadījumos, kad tiek konstatēts, ka koks ir vecs un potenciāli bīstams, tas tiek nozāģēts. Taču dažkārt koka bīstamību pēc ārējiem faktoriem grūti novērtēt, jo vēja un lietus, kā arī dažādu slimību ietekmē lūzt var arī šķietami veseli koki. Līdztekus veco un bīstamo koku izzāģēšanai pašvaldība ik gadu rūpējas par koku stādījumu atjaunošanu.
Par infrastruktūras bojājumiem Siguldas novadā, piemēram, lūzušiem kokiem, bojātu ielu apgaismojumu vai ceļa zīmēm, aicinām ziņot, zvanot uz tālruņa numuru 80000388 vai 29263422. Par bojājumiem ērti var paziņot arī Siguldas mobilajā lietotnē sadaļā “Ierosinājumi”, kur iespējams norādīt precīzu atrašanās vietu. Atgādinām, ka gadījumā, ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, zvaniet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruņa numuru 112.
Atgādinām, ka iedzīvotājiem ir iespēja izmantot lietotni “112 Latvija”, tā nepieciešamības gadījumā sazinoties ar operatīvajiem dienestiem un saņemot svarīgu informāciju par iespējamiem apdraudējumiem, piemēram, negaisa, vētras, ugunsgrēka vai ceļu satiksmes negadījumu laikā.
Gatavojoties iespējamai vētrai novembra sākumā, AS “Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par uzlādētiem akumulatoriem mobilajiem telefoniem, datoriem un citām ikdienā izmantojamām viedierīcēm. Ja mājoklī ir īpaši jutīgas ierīces, ieteicams izvērtēt iespēju tās laikus aprīkot ar nepārtrauktās barošanas papildiekārtām (UPS). Tāpat ieteicams personīgos auto laikus novietot garāžā, mājas pagalmā neatstāt nenostiprinātus priekšmetus, un, pastiprinoties vējam, cieši aizvērt mājokļa logus un durvis.
“Sadales tīkls” nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm. Ir sagatavota specializētā tehnika, un operatīvie darbinieki, tai skaitā arī “Sadales tīkla” līgumuzņēmēji, ir gatavi nekavējoties sākt darbus bojājumu novēršanai, pastiprinātā režīmā strādājot arī naktī, ja tas būs nepieciešams.
Vētrā nav droši atrasties ārā, jo īpaši jāuzmanās gaisvadu elektrolīniju un citu elektroietaišu tuvumā! Nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari, vai redzami pārrauti elektrolīnijas vadi. Par šādām bīstamām situācijām nekavējoties jāziņo “Sadales tīklam”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (112).
Aktuālajai situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi tīmekļa vietnē www.sadalestikls.lv pieejamajā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem (neplānotiem atslēgumiem); informācija kartē atjaunojas ik pēc 15–20 min. Vēl nereģistrētos bojājumus vai pamanītos elektrotīkla defektus var pieteikt tīmekļa vietnē (sadaļā “Pieteikt bojājumu“). Iedzīvotāju iesaiste palīdz “Sadales tīklam” ātrāk lokalizēt visas bojājumu vietas, tādējādi iespējami drīz novēršot elektroapgādes traucējumus. Šis rīks pieejams gan datorā, gan viedierīcēs (ja elektroapgādes traucējumu dēļ nav interneta, bojājumu var pieteikt, izmantojot mobilos datus).
Ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un iedzīvotājs “Sadales tīklā” ir reģistrējis savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, apmēram 20 minūšu laikā par atslēgumu adresē pienāks īsziņa vai e-pasts. Lai pārliecinātos, ka elektroapgādes pārtraukuma brīdī informācija tiks saņemta, “Sadales tīkls” aicina portālā www.e-st.lv norādīt vai atjaunot savu mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi.
Vētras un pērkona negaisi visvairāk apdraud gaisvadu elektrolīnijas kailvadu izpildījumā. “Sadales tīkls” veic regulāras investīcijas elektrolīniju pārbūvē kabeļu izpildījumā, tādējādi veidojot pret laikapstākļu ietekmi arvien noturīgāku elektrotīklu. Pašlaik izolēta elektrotīkla (pazemes vai gaisa kabeļlīnijas) īpatsvars sasniedz jau 65 %.
Warning: Undefined array key "cookies_done" in /var/www/vhosts/sigulda.lv/httpdocs/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 4
NULL
Warning: Undefined array key "cookies_all" in /var/www/vhosts/sigulda.lv/httpdocs/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 5
NULL