Pirmajās Lieldienās, 17. aprīlī, plkst. 13.00 Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā norisināsies Lieldienu dziesmu spēle pieaugušajiem un bērniem – dziedošās zaķu Cibriču ģimenes koncerts.

Kas ir zaķu mīļākie svētki? Protams, tās ir Lieldienas! Jau Zaļajā ceturtdienā dziedošā zaķu Cibriču ģimene sāk cītīgi gatavoties svētkiem – Meitiņa Peciņa ābelēs sakar vilnas dziju kamoliņus, lai vasarā būtu daudz ābolu, zaķu mamma Lusinda Cibrice tīra māju, lai visu gadu tā būtu spodra un mušas nenāktu istabā, zaķu tēvs Fricis vēro debesis, jo, ja tās būs skaidras, būs laba zaķkāpostu raža, bet zaķu ģimenes Krusttētiņš sēž pie klavierēm, gatavojoties ikgadējam koncertam. Vienīgi problēma tāda, ka līdz šim ģimenes Lieldienu koncertā allaž skanējusi tikai viena dziesma Pūpoliņi, pūpoliņi”, ko visi ģimenes zaķi dzied pēc kārta, un tā gadu no gada. Ar to mierā nav Cibriču ģimenes lielākais palaidnis, zaķēns Bricis, kas uzskata par negodīgu to, ka uz Ziemassvētkiem, Līgo svētkiem un pat Valentīndienu ir daudz dziesmu, ko dziedāt, bet Lieldienās tikai viena. Viņaprāt, dziesmas par zaķiem, to sentimentāli saldo dzīvi, straujajām attiecībām, mīlu un vegānismu ir pārāk maz, lai neteiktu, ka nav vispār.

Lai gan zaķu Cibriču ģimenē tradīcijas vienmēr tiek rūpīgi ievērotas, rūpējoties par olu krāsošanu, slēpšanu cilvēku dārzos, ābelīšu pušķošanu, mūžīgas pūpoldziesmiņas dziedāšanu, zaķis Bricis Cibricis ir gatavs iedrošināt savu ģimeni uz jaunu dziesmu sacerēšanu un dziedāšanu.

Kā Cibriču ģimenei veiksies, to varēsiet dzirdēt jautrajā Lieldienu dziesmu spēlē “Dziedošās zaķu Cibriču ģimenes koncerts”. Nopietni un pa jokam vēl it nekur nedzirdētas vispopulārākās dziesmas pasaulē par zaķiem, kuru melodijas atpazīs un varēs dungot līdzi ikviens – gan liels, gan mazs, gan vecs, gan jauns!

Koncertā piedalās: Bricis Cibricis – aktieris Māris Zabarovskis, Fricis Cibricis – dziedātājs Juris Jope, Lusinda Cibrice – operdziedātāja Baiba Renerte, Peciņa Cibrice – jaunā dziedātāja Anna Leite, Krusttētiņš Cibricis – pianists Anatolijs Livča

Pasākums ir bez maksas.

 



Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.