Bērnu un jaunieši ar invaliditāti biedrības „Cerību spārni” bērni laikā no 2. līdz 6. jūnijam bija Polijā, pilsētā Tczew, kur piedalījās Brīnišķīgo teātru festivālā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. „Šogad festivāls tika rīkots jau sesto reizi, savukārt Latviju „Cerību spārni” tajā pārstāvēja pirmo reizi,” ar gandarījumu piebilda bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrības „Cerību spārni” vadītāja Eva Viļķina.
10 bērni un 5 pieaugušie no biedrības „Cerību spārni” piedalījās nozīmīgajā festivālā priekšnesumā, kā arī atpūtās un izklaidējās visa festivālā laikā. Bērni festivālā rādīja priekšnesumu, kas sagatavots deju un kustību terapijas nodarbībās Ingas Žvīgures vadībā. Tā kā kustību un deju terapijas nodarbības ir paredzētas bērniem un viņu vecākiem, priekšnesumu ļoti labi pārzināja visi festivāla dalībnieki.
Noslēguma pasākumā bērni tika apbalvoti, visa grupa saņēma kausu, kā arī katrs dalībnieks īpašu medaļu. Vēl biedrībai tika uzdāvināts jauns atskaņotājs, kura pavadībā bērni varēs mācīties jaunas dejas un tik par droši uzstāties citos pasākumos.
Par iespēju piedalīties festivālā savos iespaidos labprāt dalījās Anetes mamma Sanda, viņai kopā ar meitu šis bija ļoti patīkams un pārdzīvojumiem bagāts brauciens. No sākuma tā bija neziņa par to, kā būs ar braukšanu un gulēšanu autobusā, jāpiemin, ka braucām tur pat vai 15 stundas, taču bērniem tas nesagādāja īpašas grūtības, jo visi lielāko ceļa daļu gulēja. Protams, ēšana un tāda kā dzīvošana autobusā arī bija vesels piedzīvojums, kura laikā bērni vairāk sadraudzējās un varēja vairāk laika pavadīt kopā ar saviem vienaudžiem, jo kā norādīja Sanda, nodarbībās tā vairāk pačomoties ar pārējiem dalībniekiem parasti neatliek laika, jo jācenšas koncentrēties nodarbībām.
Visvairāk bērniem palikusi atmiņā dzīvošanās un spēļu spēlēšana. Anete, Elvisa, Marianne, Raitis, Rūdis un Aigija satupuši aplī smiedamies dzina jokus. „Skatoties no malas, likās, ka bērni alkst tādas kopā pabūšanas. Tajā brīdī visi bija kā viena ģimene. Vislielākais gandarījums, protams, bija mūsu uzstāšanās kultūras centrā. Tā bija kā kulminācija šim iestudējumam, likās, ka tā laikā lidojām, bija jūtams tāds emocionālais pieplūdums, to īpaši akcentēja Anetes mamma.
Nenoliedzama festivāla sastāvdaļa bija ekskursija, izvēlējāmies doties uz Gdansku, te emocijas piezemējās un visi nodevās iepirkumu drudzim, īpaši jāuzsver soma, kuru Anete iemīlēja jau no pirmā skatiena, vēl tika sarūpēti suvenīri mājiniekiem.
Sandai brauciens bija nozīmīgs arī ar to, ka bija jāuzņemas atbildība ne tikai par bērniem, bet arī par priekšnesumu. Vēl tā bija iespēja redzēt un izvērtēt citus cilvēkus ar īpašām vajadzībām, ko vēl var darīt un mainīt, īpaši sava bērna labā.
Festivālā kopā tika pārstāvētas 10 dažādas valstis no 17 dažādiem kolektīviem. Festivāls bija nozīmīgs ne tikai bērniem, kuri varēja parādīt sevi un iegūt jaunus draugus, bet arī lieliska iespēja iegūt jaunus starptautiskus kontaktus, te arī tika noslēgts visu valstu sadarbības līgums. Vēl satikām draugus no Azerbaidžānas un Maķedonijas, ar kuriem bijām kopā festivālā Turcijā.
Pasākuma fotoreportāža pieejama šeit
Informāciju sagatavoja:
Ginta Galaktionko
mob.:26153909