Lai veicinātu vietējās bioloģiskās pārtikas pieejamību skolās, Siguldas Jaunajā pilī 3. aprīlī norisinājās bioreģiona partneru sanāksme. Tajā piedalījās pārstāvji no Cēsu, Siguldas un Valmieras novada, kā arī nozares eksperti un sadarbības organizāciju pārstāvji no SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”, Vidzemes plānošanas reģiona, biedrības “Uz zaļā zara”, Agroresursu un ekonomikas institūta, kā arī kooperatīvu sabiedrības “Ekoloģisks.lv”. Tikšanās mērķis – ievērojot zaļā publiskā iepirkuma prasības, izstrādāt prasības paraugnolikumam ēdināšanas iepirkuma veikšanai. Tas palīdzēs pašvaldībām veidot ilgtspējīgus ēdināšanas iepirkumus, atbalstot vietējos ražotājus un veicinot veselīgāku uzturu izglītības iestādēs.

Zaļā publiskā ēdināšanas iepirkuma paraugnolikuma prasību izstrādē par pamatu ņemts Siguldas novadā izstrādātais un praksē ieviestais zaļais publiskais iepirkums ēdināšanas jomā. Galvenā uzmanība tikšanās laikā pievērsta iepirkuma pretendentu atlases prasībām, vides prasībām un kontroles mehānismiem, kas nodrošinātu caurspīdīgu un kvalitatīvu produktu un pakalpojumu iegādi, piegādi un lietošanu. Nozīmīgs uzsvars vērsts uz vietējo un bioloģisko produktu izmantošanu, kā arī bioloģisku atkritumu utilizāciju un produktu kvalitātes rādītājiem.

Domājot par ēdināšanas iepirkumu lielāku izsekojamību SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” strādā pie digitālas platformas izveides, kas tuvākā perspektīvā spētu nodrošināt skaidru uzskaiti par iepirkumos izmantotajiem produktiem un piegādātājiem, tai pat laikā atvieglojot birokrātisko slogu gan produktu pasūtītājam, gan piegādātājam. Platformas ieviešana un testēšana plānota pilotprojekta veidā, pakāpeniski iesaistot izglītības iestādes, ēdinātājus un pārtikas piegādātājus.

Tikšanās laikā tika diskutēts arī par tehniskās specifikācijas uzlabošanu, kas paredz daudzveidīgu un sabalansētu uzturu, individuālo ēdienkaršu izstrādi. Prioritāte – vietējais un bioloģiskais produkts.

Paraugnolikuma prasību izstrāde un piemērošana palīdzēs bioreģionā esošajām pašvaldībām veicināt efektīvu ēdināšanas iepirkuma procesu, nodrošinot bioreģiona skolas un pirmskolas iestādes ar kvalitatīvu, veselīgu pārtiku no vietējām bioloģiskajām saimniecībām. Nākotnē vadlīnijas pēc vajadzības varēs pārņemt un pielāgot arī citas Latvijas pašvaldības.