Ziemeļvalstu literatūras nedēļas laikā Allažu pagasta bibliotēka aicināja Allažu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupu bērnus, skolotājus un skolotāju palīgus iepazīt un izzināt Ziemeļvalstu literatūru, kā arī piedalīties Siguldas novada bibliotēkas organizētajā tiešsaistes literārās “Rīta stundas” programmā “Sapņi un ilgas Ziemeļvalstīs”.

Šī gada Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma bija “Sapņi un ilgas”, kura caurvija gan skaļajai lasīšanai izvēlētās grāmatas, gan tematiskos pasākumus un aktivitātes. Siguldas novada bibliotēkas organizētais tiešsaistes lasījums tika aizvadīts “Rīta stundas” formātā, kas ir lasīšanas stunda pašiem mazākajiem lasītājiem.

Allažu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupu bērni noklausījās tiešsaistes lasījumu, kā arī kopā ar audzinātājām Allažu pagasta bibliotēkā izvēlējās tuvāk iepazīt četras grāmatas – Svena Nūrdkvista “Pankūku torte”, Astridas Lindgrēnes “Protams, Lota māk gandrīz visu!”, Tūves Jānsones “Mumins un mazais spociņš” un Esteres van der Bergas “Aijā žūžū, kukainīši”.

No 15. līdz 21. novembrim Latvijā jau 23. reizi tika aizvadīta ikgadējā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa, ko organizē Ziemeļvalstu Ministru Padomes birojs Latvijā. Tās mērķis ir iepazīstināt lasītājus ar Ziemeļvalstu literatūras savdabīgo skaistumu. Tāpat gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tika iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.