Lai veicinātu izpratni par tehnoloģiju nozīmi izglītības procesā, 28. augustā norisinājās Siguldas Tehnoloģiju izglītības un inovāciju diena (STIID 2024). Tā bija pirmā šāda veida konference par digitālajām tehnoloģijām izglītības iestādēs, kurā piedalījās dažādi jomas eksperti, Izglītības un zinātnes ministrijas, novadu pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvji. Pasākumu organizēja Siguldas Tehnoloģiju izglītības centrs sadarbībā ar uzņēmumu “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas”.

Šis pasākums bija unikāla iespēja novadu un skolu pārstāvjiem klātienē satikt tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvjus (iekārtu un sistēmu ražotājus), uzzināt aktuālākos jaunumus par izglītībai paredzētām un piemērotām tehnoloģijām, kā arī iepazīties un dalīties pieredzē savā starpā par labās prakses piemēriem skolās un novados.

Konference norisinājās neformālā darba gaisotnē un ievadā dalībniekiem bija iespēja klausīties paneļdiskusiju – “Izglītības ekosistēmu digitalizācija – dažādu partneru un institūciju loma un atbalsta iespējas”, kurā piedalījās Kristiāna Cielava – Laurenču sākumskolas direktore, Aleksandrs Ļubļinskis no Cēsu Digitālā centra, kā arī Anda Priedīte IT Izglītības fonda “Start(IT)” vadītāja. Sarunu vadīja Edgars Bajaruns, Siguldas Tehnoloģiju izglītības centra direktors. 

Pasākumu atklāja Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais, kurš uzsvēra iespēju Siguldai kļūt par Latvijas izglītības tehnoloģiju galvaspilsētu. Tāpat atklāšanas daļā Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietnieks Edgars Plētiens iepazīstināja ar turpmākajiem soļiem izglītības politikas virzībā un STEM izglītības attīstību. Konferencē uzstājās Pāvels Cervonijs (Pawel Czerwony) Google Centrālās un Austrumeiropas Izglītības daļas vadītājs, kā arī Aija Bumbure – Microsoft Baltijas un Rumānijas Partneru daļas pārstāve. 

Dalībniekiem bija iepsēja klausīties prezentācijas no Samsung, Nakivo, Acer un Roboskola.lv, kā arī piedalīties dažādās darbnīcās, kuras vadīja “Baltijas Informācijas Tehnoloģiju”, TET, Fortinet, APN Promise un Cēsu Digitālā centra pārstāvji. 

Kopumā pasākumā piedalījās vairāk nekā 80 dalībnieki, kā arī STIID 2024 tika novērtēts kā veiksmīgs pasākums, kurā dalībniekiem bija iespēja dzirdēt dažādas pieredzes, dalīties ar savu labo praksi un sagatavoties nākamajam darba cēlienam.

STIID 2024 bija viena no aktivitātēm, kuru Siguldas Tehnoloģiju izglītības centrs organizēja Tehnoloģiju mēneša ietvaros, pasākums notika mājīgajās Siguldas novada Jaunrades centra telpās. Uz tikšanos nākamgad!