Siguldas novada pašvaldība atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Viens no ugunsbīstamākajiem periodiem Latvijā ir pavasaris, kad ik dienas tiek reģistrēti desmitiem kūlas ugunsgrēki, kuros izdeg zeme, sadeg ēkas un gūst apdegumus vai pat iet bojā cilvēki.

Ņemot vērā, ka laiks kļūst aizvien siltāks, iedzīvotāji, zemes īpašnieki vai īpašuma apsaimniekotāji tiek aicināti nepieļaut kūlas dedzināšanu un atcerēties par kūlas dedzināšanas postošajām sekām. Šobrīd, Spodrības mēneša ietvaros, pašvaldība iesaka organizēt talkas, kuru laikā iedzīvotāji tiek aicināti sakārtot teritorijas dabai draudzīgā un sabiedrībai drošā veidā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un pašvaldība atgādina, ka Aizsargjoslu likumā noteiktās aizsargjoslas gar ceļiem, dzelzceļiem un mežiem ir jāuztur uguns drošā stāvoklī. Ugunsgrēki bieži apdraud dzīvojamās mājas, saimniecības būves, vēsturiskos pieminekļus u.c. objektus. Ugunsgrēku rezultātā tiek piesārņota pilsētu un lauku teritorija, kā arī neracionāli tiek izmantota ugunsdzēsības tehnika, cilvēku un materiālie resursi.

2004. gada 21. februāra Ministru kabineta noteikumu Nr.82 „Ugunsdrošības noteikumi” 20. un 21. punkts paredz, ka īpašniekiem piederošā teritorija ir sistemātiski jāattīra no degt spējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām 10 metrus plata joslu jāattīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Par ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanu paredzēts sods. Savukārt par kūlas dedzināšanu vainīgajiem var uzlikt naudas sodu - fiziskajām personām no 200 līdz 500 latiem vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm, bet juridiskajām personām – naudas sodu līdz 1000 latiem.