Maijā Dienas centrā noslēgušies vairāki apmācību semināri, apliecinot, ka ikvienam ir iespēja rast mūžizglītības iespējas Siguldas novadā.

Vakar, 22.maijā Siguldas novada Dienas centrā noslēdzās brīvprātīgo apmācību semināru cikls, kas ilga 3 mēnešus projekta „Brīvprātīgo darba būtība, veidi un mērķi” ietvaros. Mācības 19 Siguldas novada brīvprātīgajiem – sabiedrisko organizāciju vadītājiem un aktīvistiem vadīja Irīna Kulitāne /biedrības „Baltā māja” valdes locekle, SIA „Kanso” valdes priekšsēdētāja/ un Laila Gercāne /neatkarīga eksperte projektu izstrādē/.

Visā pasaulē brīvprātīgais darbs ir atzīts un populārs veids kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē, pārveido un uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti. Brīvprātīgie aktīvi piedalās dažādu organizāciju darbībā, risina daudzas sociālās problēmas.

Brīvprātīgais ir cilvēks, kas savu laiku un prasmes bez atlīdzības velta, lai palīdzētu citiem. Brīvprātīgajā darbā tiek iegūta pieredze, zināšanas, jauni draugi, iemaņas un, protams, gandarījums par labi padarītu darbu. Palīdzēšana citiem ir lielisks veids, kā iepazīt sevi un gūt pārliecību par savām spējām.

 

Brīvprātīgie praktiski strādājot darba grupās mācījās uzklausīt, saprast un atbalstīt citus, dalīties sirds dāsnumā , motivēt un iesaistīt līdzcilvēkus brīvprātīgo darbā, mācījās aizstāvēt savas un līdzcilvēku intereses, mācījās pareizi veidot saskarsmi un komunikāciju ar sadarbības partneriem projektu izveidē un finansu piesaistē.

„Nodarbību noslēgumā dalībnieki secināja, ka sākot ceļu pa vienam, mēs ejot satiekamies un izrādās, ka mūsu mērķi ir tuvi vai pat vienādi. Katrs solis ir stunda dzīves skolā, daloties ar to, kas mūsos vērtīgākais – cilvēkmīlestība, iecietība, iejūtība un spēja sniegt atbalstu. Darot kaut ko citu labā vislielākais labums tiek mums pašiem, jo katrs solis ir ieguldījums un arī ieguvums,” stāsta Dienas centra vadītāja Gunta Rostoka.

 

Maijā noslēgusies arī Personības attīstības un saskarsmes iemaņu pilnveidošanas programmas „Es un citi” pirmā daļa. To 3 mēnešus vadīja psiholoģe Daina Blumberga, programmu apmeklēja 8 brīvprātīgie. Ar lekciju, diskusiju, grupas darbu, mākslas un spēļu nodarbībām dalībnieki mācījās apzināt savus personības resursus un pilnveidot saskarsmes iemaņas, mācījās citus saklausīt un sevi atvērt. Nākamajā gadā paredzēts veidot jaunu grupu, jo vēlmi piedalīties programmā izteikuši arī citi sabiedrisko organizāciju vadītāji un aktīvisti.

 
Uz tikšanos jaunā mācību gadā!