Siguldas novada domes Attīstības pārvalde informē, ka šodien, 29.aprīlī ir parakstīta vienošanās ar "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru" par projekta realizāciju "Velotūrisma maršruta izstrāde un veloceliņa izbūve Siguldā".
Jau ziņots, ka janvārī tika saņemts apstiprinājums no Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) par finansējuma piešķiršanu projektam „Velotūrisma maršruta izstrāde un veloceliņa izbūve Siguldā”, kurš paredz veloceliņu un gājēju ietvju izbūvi vai rekonstrukciju Siguldas novadā vairāk nekā 10 kilometru garumā.
Paredzamais veloceliņa maršruts šķērsos Dārza un Nītaures ielas krustojumu, virzīsies pa Televīzijas ielu līdz Līvkalna un Pētera ielas krustojumam, Pēteralas ielu, Līvkalna ielu līdz Skolas ielas krustojumam, Miera ielu līdz pilsētas kapiem, Līvkalna ielu līdz Kr. Barona piemineklim, Pils ielu līdz Jaunajai pilij, Cēsu ielu, Ainas ielu līdz Svētku laukumam. No Svētku laukuma veloceliņš vedīs līdz Lāčplēša un Ziedu ielas krustojumam, turpināsies Ziedu un Lakstīgalas ielā līdz Pils ielas krustojumam, pa Šveices ielu līdz Kr.Valdemāra ielas krustojumam, Kr.Valdemāra ielu un pa Šveices un Kalna ielu vedīs līdz pat atpūtas kompleksam „Mežakaķis”.
Ņemot vērā, ka Siguldā ir vērojama arī liela kājām gājēju tūristu plūsma, veloceliņš sastāvēs no divām speciālām joslām – viena gājējiem, otra velosipēdistiem. Tādejādi tiks papildus veicināta arī gājēju drošība.
Kā stāsta Sporta un Tūrisma pārvaldes vadītāja Z. Abzalone: „Sigulda ir viens no iecienītākajiem ceļojumu galamērķiem Latvijā. Ārvalstu tūristiem Sigulda ir neatņemama sastāvdaļa dažādiem maršrutiem apceļojot Latviju un Baltijas valstis. Velotūrisms kļūst arvien populārāks, un šādi velotūrisma produkti – arvien pieprasītāki.”
Veloceliņš savienos 12 iecienītus tūrisma objektus, kas atvieglos to pieejamību, kā arī 7 atpūtas vietas un 14 autostāvvietas. Tas tiks sasaistīts ar jau izveidotiem veloceliņiem - uz Dārza un Ausekļa ielām, K.Barona ielas, papildus savienojoties ar Gaujas nacionālā parka izveidotajiem veloceliņiem un Vidzemes Tūrisma asociācijas izveidotajiem tūrisma maršrutiem.
Pēc projekta realizācijas veloceliņš būs publiski pieejams visiem interesentiem: Latvijas un ārvalstu tūristiem, t.sk. speciāli organizētām velotūristu grupām un individuāliem velotūristiem, ģimenēm ar bērniem, vietējiem iedzīvotājiem, kuri labprāt apmeklē dabas objektus un izbauda skaistās ainavas, ko sniedz Gaujas senleja.
Veloceliņa izbūvi ir plānots uzsākt 2010.gada maijā. Kopumā projekta īstenošana ilgs divus gadus, kas ietvers arī jaunizveidotā tūrisma produkta mārketinga pasākumus.
Plānotās projekta kopējās izmaksas ir 1 534 331 lati, no tiem ERAF finansējums ir 697 700 lati, Latvijas valsts budžeta dotācijas – 44 993 lati un Siguldas novada domes līdzfinansējums 791 638 lati.
Warning: Undefined array key "cookies_done" in /var/www/vhosts/sigulda.lv/httpdocs/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 4
NULL
Warning: Undefined array key "cookies_all" in /var/www/vhosts/sigulda.lv/httpdocs/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 5
NULL