Tiesībsargs sadarbībā ar apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku jau desmito gadu aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, pamanīt un novērtēt līdzcilvēku nozīmīgo ieguldījumu, piesakot viņus konkursam “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2024”. To elektroniski var izdarīt līdz 2. oktobrim. Konkursa balvu piešķir par aktivitātēm, kas ir uzsāktas vai īstenotas laika posmā no 2023. gada 1. septembra līdz 2024. gada 31. augustam.

Lai pieteikšana būtu ērta, vienkārša un neaizņemtu daudz laika, ir izveidota elektroniska anketa. Konkursā drīkst pieteikt sevi vai citu cilvēku, nevalstisku organizāciju (NVO), uzņēmumu, sociālo uzņēmēju vai domubiedru grupu atbilstoši nominācijām.

Nominanti tiek iedalīti divās kategorijās: kolektīvs sniegums un individuāls sniegums. Nominācijā “Kolektīvs sniegums” var pieteikt NVO, uzņēmumu, sociālo uzņēmēju, domubiedru grupu. Jāpiebilst, ka var pieteikt arī valsts vai pašvaldību iestādi/institūciju, ja pieteikums ir par veikumu, kas nav saistīts ar tās pamatfunkciju īstenošanu. Savukārt nominācijā “Individuāls sniegums” var pieteikt fizisku personu (arī sevi), tai skaitā arī valsts vai pašvaldības iestādē strādājošo, ja veikums ir vairāk nekā darba pienākumi prasa.

Arī šogad konkursā ir izvirzītas astoņas nominācijas:

  • “Uzdrīkstēšanās”;
  • “Nodarbinātības veicinātājs” ;
  • “Sociālo tīklu balss”;
  • “Izglītotājs”;
  • “Bērnu un jauniešu iedvesmotājs”;
  • “Gada palīgs”;
  • “Pieejamas vides iniciatīvas”;
  • “Kultūras vēstnesis”.

Žūrija pieteikumus vērtēs no 9. līdz 16. oktobrim. Gada balvas saņēmēji publiski tiks paziņoti un apbalvoti svinīgā ceremonijā 4. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šajā pasākumā gaidīti arī nominantu pieteicēji. Par pieteikšanās kārtību, nomināciju aprakstiem u.c. vairāk var uzzināt šeit.

Palīdzēt un atbalstīt cilvēkus ar invaliditāti var visdažādākajos veidos. To spilgti apliecina iepriekšējo gadu konkursa uzvarētāji, kuriem balvas pasniegtas par piekļūstamas vides radīšanu, par jaunu prasmju un zināšanu aktivitātēm, par veiksmīgu bērnu un jauniešu ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā, izglītojot un iedrošinot izzināt kultūras, sporta, mākslas un mūzikas pasauli. Tāpat apbalvoti arī tie, kuru viedoklis un pieredzes stāsti, raisītās diskusijas vai rīkotie vebināri sociālajos tīklos un blogos radījuši rezonansi plašākā sabiedrībā, kā arī par sniegto iespēju cilvēkiem ar invaliditāti baudīt kultūras pasākumus un par risinājumiem visiem pieejamai mākslai. Izcelti un sumināti arī tie, kas dod iespēju cilvēkiem ar invaliditāti īstenot sevi un iekļauties darba tirgū. Tāpat iepriekšējo deviņu gadu laikā pasniegtas žūrijas īpašās pateicības, piemēram, par mecenātismu, neatlaidību u.c.