Ar jauno mācību gadu Siguldas Valdorfa bērnudārzs audzēkņus gaida jaunās telpās Cēsu ielā 10. Šogad bērnudārzā darbosies 2 grupas, piedāvājot vietas vairāk kā 30 bērniem. Kā līdz šim, regulāri tiks rīkoti arī lekciju cikli vecākiem.
 
Siguldas Valdorfa bērnudārzā darbojas 3 līdz 6 gadus veci bērni, jaukta vecuma grupās, kurās jaunāko bērnu attīstība notiek līdzās vecāko, savukārt vecākie bērni apgūst saskarsmi, rūpes un atbildību par jaunākajiem, tādējādi sekmējot abpusēju,  dabisku pašattīstību -līdzīgi, kā norisinās bērnu attīstība ģimenē, kurā aug dažādu vecumu brāļi un māsas. Bērnu attīstības procesā piedalās audzinātājas, kurām ir ievērojama pedagoģiskā pieredze, bet, būtiskākais, Valdorfa pedagoģijas būtība ir sirdslieta un aicinājums.
 
Valdorfpedagoģijas pamatā ir maksimāla katra indivīda spēju attīstīšana, lai pieaugot, cilvēks veidotos par laimīgu un harmonisku personību. Saknes rodamas antropozofijā – zinātnē par cilvēka miesas, dvēseles un gara vienotību. Pirmajos septiņos dzīves gados izveidojas būtiskākās personības iezīmes – aktīva, iztēles bagāta un atbildīga rīcība, skaidra uztvere un domāšana, spēja izvērtēt un dzīvīga jušana. Pieredze, ko bērns iegūst pirmajos dzīves gados, ietekmēs viņa rīcību tālākajā dzīvē. Vācu valdorfpedagogs R. Fīdlers uzskata, ka „līdz šim vēl nevienam nav ienācis prātā steidzināt bērna attīstību mātes miesās. Neviens nepletīs vaļā auga kauslapiņas, lai liktu ziedam ātrāk uzplaukt, un neviena putnu māte neizgrūdīs savus mazuļus no ligzdas, pirms tie būs gatavi lidot.” Valdorfpedagoģijā pilnīgi apzināta intelektuālā mācīšana tiek sākta, kad bērni ir dabiski nobrieduši skolas gaitām, līdz tam attīstoties personību ietekmējošām radošajām, vērtību un sevis izzināšanas sfērām. Tālākās skolas gaitas apliecina valdorfiešu patiesu gatavību apgūt jaunas zināšanas, uztverot tās ātri, bez īpašas piepūles un sasniedzot augstas sekmes mācībās. Nereti māmiņas teic, ka nav pamanījušas, kā viņu atvasītes iemācījušās lasīt un rakstīt, jo tas noticis dabiskā un neuzspiestā veidā.
 
Uz bērnudārzu mazie nāk ar prieku un vēlmi satikt savus draugus. Bērnudārzā bērni gūst un vairo iztēles spēku, ir radošā procesā, izjūtot drošību un ritmu - tiešā saskaņā ar Dievu, norisēm dabā, visu lietu kārtību, un ģimenes tradīcijām. Tas taupa augšanas jeb dzīvības spēku, dod iekšējo drošības sajūtu par rītdienu jau šodienā, lai tā būtu zināmo notikumu gaidīšanas vērta. Valdorfpedagoģija ir dzīvesveids - dabiskākais un radošākais, kura izdzīvošanas laikā iemantotās kvalitātes būs spēcīgas, harmoniskas un patiesi cilvēciskas personības pamats visai turpmākajai dzīvei.
 
Paplašinot savu darbību, bērnudārza kolektīvs aicina darbā audzinātāju, kas varētu radoši un praktiski darboties un strādāt ar bērniem saskaņā ar dabu un ģimenes tradīcijām.
 
Pieteikumus lūdzam sūtīt Mārītei Akmentiņai uz e-pastu makmentina@inbox.lv vai zvanīt               26734552        .
 
Informāciju sagatavojusi:

Ligija Zariņa