22. janvārī Allažu pirmsskolas izglītības grupās notika Siguldas novada pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju, vadītāju vietnieku, skolotāju un speciālistu pirmsskolas un speciālās izglītības jautājumos pieredzes apmaiņas pasākums “Pirmsskolas sadarbības iespējas un veidi ar vietējo kopienu”. Tā laikā tika apspriesti dažādi veidi un iespējas, kā pirmsskolas izglītības iestādes var stiprināt sadarbību ar vietējo kopienu, lai nodrošinātu bērniem pilnvērtīgu un daudzveidīgu izglītību, kas palīdzētu viņiem attīstīt sociālās prasmes, kultūras izpratni un saikni ar apkārtējo vidi.
Pieredzes apmaiņas pasākumu organizēja Allažu pamatskolas direktora vietniece pirmsskolas izglītības jomā Jana Baranovska, un tajā piedalījās 17 dažādu Siguldas novada pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvji – iestāžu vadītāji un vietnieki, skolotāji, novada speciālisti pirmsskolas un speciālās izglītības jautājumos.
Pasākuma mērķis bija dalīties pieredzē par pirmsskolas, vietējo organizāciju, pašvaldību un citu iesaistīto pušu sadarbību. Tika uzsvērts, cik nozīmīga ir sadarbība starp pirmsskolas izglītības iestādi un vietējo kopienu, lai bērniem piedāvātu iespēju mācīties no reālās dzīves pieredzes.
Pasākuma ietvaros tika piedāvātas vairākas prezentācijas un diskusijas, kas sniedza praktiskus piemērus par pirmsskolas sadarbības ar vietējo kopienu modeļiem, iespējām un veidiem. Lai raksturotu pirmsskolas sadarbības veidus ar vietējo kopienu, dalībniekiem bija iespējams noskatīties pirmsskolas izglītības grupas “Mēnestiņš” koncertuzvedums “Rūķīši un Mežavecis” pēc V. Plūdoņa darba motīviem.
Starp pasākuma viesiem bija vietējās kopienas organizāciju pārstāvji – Allažu sociālo centru pārstāves S. Zaķe un I. Dulpe, Allažu bibliotēkas vadītāja G. Rudze, Allažu Tautas nama vadītājs H. Kārkliņš, vietējās kopienas radošā jomas pārstāves D. Polonska, I. Vītola, kā arī uzņēmēja E. Deičmane. Viesi dalījās ar saviem pieredzes stāstiem par sadarbības iespējām ar pirmsskolu.
Tikšanās noslēgumā dalībniekiem bija iespējams noklausīties muzikālu priekšnesumu, kurā apvienojušies mūziķi no vietējas kopienas – H. Kārkliņš, D. Polonska un I. Vītola.
Sadarbība starp pirmsskolu un vietējo kopienu ir būtisks solis, lai veiksmīgi realizētu kompetenču pieeju pirmsskolas izglītībā. Bērni mācās ne tikai no skolotājiem, bet arī no savas apkārtējās vides, no cilvēkiem, kas viņus ieskauj.
Daloties savā pieredzē, Allažu pirmsskolas izglītības grupu pedagogi vēlējās parādīt, kādi ir potenciālie resursi, iespējas un veidi sadarbībai ar vietējo kopienu, lai visiem kopā radītu mācīšanās pieredzi, kas ir gan saistoša, gan noderīga, kā arī vēlējās nodot ziņu, cik svarīgi ir stiprināt vietējo kopienu dažādos līmeņos.
Informāciju sagatavoja:
Allažu pamatskolas direktora vietniece pirmsskolas izglītības jautājumos
Jana Baranovska
Warning: Undefined array key "cookies_done" in /var/www/vhosts/sigulda.lv/httpdocs/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 4
NULL
Warning: Undefined array key "cookies_all" in /var/www/vhosts/sigulda.lv/httpdocs/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(133) : eval()'d code on line 5
NULL