Siguldas novada logo
Siguldas novada zīmols no 2010. gada – “S!gulda aizrauj"
Sigulda ir Latvijas skaistākā pilsēta. Visā pasaulē nav daudz vietu, kur daba tik krāšņi ienāk pilsētā, kļūstot par tās neatņemamu sastāvdaļu. Mūsu pilsētā nav lielu ražotņu, bet ir kalni, kur ziemās slēpot, un līkumoti ceļi, pa kuriem vasarās braukt ar velosipēdu. Mūsu sauklis – “Sigulda aizrauj!” – apliecina mūsu garīgo un fizisko aktivitāti.
Ģerboņi
Siguldas novads
Heraldiskais apraksts
Šķelts no kreisās ar sudrabu un zaļu:
1. Trīs zaļas kreisās spāres veidā liektas lapas,
2. Tāpat likti trīs sudraba pieclapu ievu ziedi;
3. Šķelta no kreisās zaļa ar sudrabu šaurapmale.
(Mākslinieks Vladimirs Ladusāns. Apstiprināts 2012. gada 29. martā)
1938. gadā apstiprināts Siguldas pilsētas ģerbonis ar baltiem ievziediem un zaļām lapām. Kopš 2012. gada 29. marta pilsētas ģerbonis ar pievienotu sudraba šaurapmali, un tas ir arī Siguldas novada simbols.
Siguldas novads ir viens no zaļākajiem Latvijas novadiem, tādēļ ģerboņa pamatnē ir izvēlēta zaļā krāsa, kas ir arī dzīvības, dabas ikgadējās atdzimšanas, cerību, ilga mūža un nemirstības simbols.
Siguldas novada ģerbonī attēlotās trīs zaļās lapas ietver visaptverošā principa simbolu – trīs ir debesu skaitlis, kristietībā – trīsvienība. Arī virs Siguldas Jaunās pils vārtiem ir bijis uzraksts “Omne trinum perfectum” (Viss, kas ir trīskāršs, ir pilnīgs).
Savukārt ziedi ir jaunas dzīvības, saules, pasaules, nevainības un tīrības simbols. Ievzieda piecas ziedlapiņas ietver skaitli pieci, kas simbolizē pārmaiņas.
Siguldas pilsēta
No kreisās šķelts ar sudrabu un zaļu.
Trīs zaļas kreisās spāres veidā liktas lapas, tāpat likti trīs sudraba pieclapu ievu ziedi.
(Apstiprināts 1938. gadā, ģerboņa autors nav zināms, bet pastāv uzskats, ka tas ir Riharda Zariņa audzēknis, talantīgais grafiķis Kārlis Krauze)
Siguldas pagasts
Sudraba laukā apvērsta zaļa smaile, tai uzlikta zelta ozollapa. (Apstiprināts 2002. gadā)
Allažu pagasts
Šķelts no kreisās ar viļņotu griezumu: zelts un zaļš.
1. Ķimenes ziedkopa dabiskās krāsās.
2. Zelta dzirnakmens.
(Idejas autore Ināra Paegle. Mākslinieks Vladimirs Ladusāns. Apstiprināts 2002. gada 7. maijā.)
Inčukalna pagasts
Izliekti dalīts pēdā ar zeltu un zaļu; uz dalījuma melns kaķis ar sudraba plankumiem.
Krimuldas pagasts
Krimuldas pagasta ģerboni rotā āboliņa lapas un gāzes liesmiņas, simbolizējot Raganā esošo Inčukalna gāzes krātuvi un zinātniski pētniecisko staciju “Krimulda”.
Lēdurgas pagasts
Lēdurgas ģerboni rotā kastaņa lapa.
Mālpils pagasts
Mālpils pagasta ģerbonis apstiprināts 2006. gada 31. jūlijā. Ģerbonī attēlots etnogrāfisks motīvs no Mālpils novada jostas. Motīvu veido senbaltu zīmes – simetriski slīpi krusti. Krusts simbolizē gaismu, arī garīgo gaismu, un uguni. Tas ir sarga, svētības un laimes nesēja simbols. Slīps zelta krusts apvienojumā ar taisnu, simbolizē saules kustību gada garumā, tātad laika ritējumu – mūžību. Ģerboņa pamatnes sarkanā krāsa simbolizē mālu.
Mores pagasts
Skaldīts ar zeltu un zilu, vidū pāļa veidā 5 sarkanas dzērveņu ogas, no skaldījuma uz abām pusēm izaug 4 dubultlapas – no vienas uz otru. (Apstiprināts 2000. gadā)
Logo ataino trīs viduslaiku stila atslēgas, kas simbolizē pilsētas trīs daļas – Siguldas, Krimuldas un Turaidas vienotību, kā arī atgādina par atskaites punktu 800 gades svinībām – laiku, kad 1207. gadā tika aizsākta Siguldas viduslaiku pils celtniecību.
Zelta lapas Gaujas senlejā veido šī logotipa vizuālo pamatu. Senlejas stāvie krasti, iekrāsoti zeltā un sarkanīgā okerā, kontrastē ar tumši zilo Gaujas ūdeni. Stāvkrasti attēloti, izmantojot otas triepiena efektu, tādējādi uzsverot Siguldas kā māksliniekus iedvesmojošas un gleznainas vietas tēlu.
Tilts pār Gauju savieno abus krastus, bet reizē arī simbolizē vairāku teritoriju savienību – Siguldas novadu.
Sigulda – elpo brīvi!