Siguldas novada Jaunrades centrs

Siguldas novada Jaunrades centrs ir Siguldas novada pašvaldības dibināta neformālās izglītības iestāde interešu izglītības programmu un darba ar jaunatni īstenošanai.

Iestāde nodrošina izglītojoša, radoša brīvā laika pavadīšanas iespējas bērniem un jauniešiem harmoniskā un attīstību veicinošā vidē.

Jaunrades centra darbības virzieni ir:

  • brīvā laika pavadīšanas organizēšana jaunāko klašu skolas vecuma bērniem –“Ideju namiņš”;
  • interešu izglītības programmu īstenošana;
  • darba ar jaunatni organizēšana un īstenošana – jauniešu iniciatīvu centrs “Mērķis”.

Iestādes mērķis ir atbilstoši katra audzēkņa vecumam un vajadzībām nodrošināt iespējas mūsdienīgi attīstīt audzēkņu talantus, spējas un kompetences, radošumu, karjeras vadības prasmes un konkurētspēju, sociālo un pilsonisko prasmju izkopšanu.

Interešu grupu un pulciņu saraksts 2024./2025.m.g.

 Programmas nosaukumsVecumsPedagogsNodarbību laiks, vieta
Tehnoloģijas
Programmēšana10–19 gadiEdgars BajarunsSestdienās plkst. 9.00
Mehatronika 15–19 gadiDairis Rihards IrbeSestdienās plkst. 11.30
Praktiskā elektronika8–19 gadiDairis Rihards IrbeCeturtdienās, piektdienās plkst. 16.00  
Lidmodelisms8–19 gadiDairis Rihards IrbeSestdienās plkst. 9.00
Robotika10–16 gadiIngus Roberts ValheimsPirmdienās plkst. 14.00 (Laurenču sākumskola) Otrdienās plkst. 13.30 (Krimuldas vidusskola)
Robotika10–16 gadiMalvīne Melānija BērziņaOtrdienās plkst. 13.30 (Mālpils vidusskola) Ceturtdienās plkst. 16.00 (Siguldas 1. pamatskola))
Minecraft7–12 gadiVanesa Vidiņa  Trešdienās plkst. 12.30 (Allažu pamatskola) Sestdienās plkst. 12.00
Minecraft7–12 gadiAlens RossPirmdienās plkst. 16.00 Piektdienās plkst. 13.00 (Siguldas pilsētas vidusskola)
Lego robotika9–16 gadiMārtiņš PlūmeOtrdienās, ceturtdienās plkst. 16.00
Prototipēšana10–15 gadiPēteris KaļvaPirmdienās, ceturtdienās plkst. 16.00 (Siguldas Valsts ģimnāzija)
Dronu skola9–19 gadiAgris TabaksOtrdienās plkst. – tiešsaistē Trešdienās plkst. 18.00 (Inciemā) Ceturtdienās plkst. 18.00 ( Siguldas pilsētas vidusskolas angārā)
Māksla
Radošo darbu studija “Radi pats”7–19 gadiDace MorozaPirmdienās, trešdienās plkst. 15.00
Tekstilmākslas studija8–19 gadiZinaīda CeskeOtrdienās plkst. 14.30
Keramikas pulciņš „Pika”7–19 gadiDaiga StrazdiņaPirmdienās, ceturtdienās plkst. 15.00
Radošo darbu studija “Rotas”8–19 gadiEdīte KurtiņaOtrdienās, ceturtdienās plkst. 14.00
Mākslas studija 7–19 gadiIlze PavāreTrešdienās plkst. 16.00
Gleznošanas studija8–19 gadiAndis GūtmanisTrešdienās plkst. 14.00
Floristikas pulciņš7–19 gadiLīga MatroničevaPiektdienās plkst. 14.00
Mākslas studija “Radošuma burvji”7–19 gadiZinaīda CeskeCeturtdienās plkst. 17.00
Deja, folklora
Folkloras kopa “Kokles”7–19 g.v.Aiga AuziņaPirmdienās plkst. 15.00
Mūsdienu deja - Breiks7–19 g.v.Eduards RuicisOtrdienās, ceturtdienās plkst. 14.10 Sestdienās plkst. 10.00
Mūsdienu deja9–19 gadi.Monika BlockaCeturtdienās plkst. 16.00  
Citas programmas
Mazais lasītājs7–10 gadiVija Zita OzolaOtrdienās, ceturtdienās plkst. 15.00
Bišu draugs9–12 gadiJānis KronbergsTrešdienās plkst. 16.30
Sporta bridžs7–19 gadiKārlis RubinsTrešdienās plkst. 16.00
Citas grupas
Radošuma centrs „Ideju namiņš”7–12 gadiSolveiga Ulanova Aija ZvaigznīteKatru darba dienu no plkst. 12.00–19.00 Skolu brīvlaikos no plkst. 10.00–17.00
Jauniešu iniciatīvu centrs “Mērķis”13–25 gadi Katru darba dienu no plkst. 13.00–19.00  

Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietne

Programmēšana

Pedagogs: Edgars Bajaruns
Nodarbību laiki: sestdienās plkst. 9.00
Mērķauditorija: no 10 līdz 19 gadiem
 
Programmas nepieciešamība ir saistīta ar domāšanas attīstīšanu, kā rast risinājumu dažādās problēmās, kā arī ar fizikas pamatu apgūšanu. Bērni un jaunieši apgūst prasmi strādāt ar datoru interneta vidē, kā arī gūst priekšstatu par programmēšanu.
Pulciņa dalībnieki iegūs iespēju praktiski pielietot zināšanas programmēšanā, lai veidotu patstāvīgus projektus un izgudrojumus, kā piemēram, dažādus robotus un autonomas ierīces darbību un mehanizācijas veikšanai, kā arī veidot praktiskus projektus no prototipu idejas, plānošanas līdz izstrādei un testēšanai. Dalībniekiem būs iespēja iegūt iemaņas 3D modelēšanā, mehānikā, fizikā, “Lietu interneta” ierīču izstrādē.

Mehatronika

Pedagogs: Dairis Rihards Irbe
Nodarbību laiki: sestdienās plkst. 11.30
Mērķauditorija: no 15 līdz 19 gadiem

Mehatronika ir starpdisciplināra nozare, kas sevī iekļauj elektronikas, mehānikas, telekomunikāciju, datorizācijas un citu jomu elementus, ar mērķi izstrādāt un sagatavot praktiski pielietojamus priekšmetus/elementus un autonomas sistēmas.
Pulciņa dalībnieki iegūs iespēju praktiski pielietot zināšanas elektronikā un mehānikā, lai, savienojot praktisku elektroniku un mehāniku, veidotu patstāvīgus projektus un izgudrojumus, kā piemēram, dažādus robotus un autonomas ierīces.

Praktiskā elektronika

Pedagogs: Dairis Rihards Irbe
Nodarbību laiki: ceturtdienās, piektdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Tehniskās jaunrades aktivitātes veicina tehnisko prasmju veidošanos un attīsta nākotnes inženieriem nepieciešamo domāšanu. Pulciņā audzēkņi pavada saturīgi brīvo laiku ar mērķtiecīgu praktisko darbu izgatavošanu. Apgūst dažādu modeļu izgatavošanu un izmēģina tos darbībā.

Lidmodelisms

Pedagogs: Dairis Rihards Irbe
Nodarbību laiki: sestdienās plkst. 9.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Tehniskās jaunrades aktivitātes veicina tehnisko prasmju veidošanos un attīsta nākotnes inženieriem nepieciešamo domāšanu. Pulciņā audzēkņi pavada saturīgi brīvo laiku ar mērķtiecīgu praktisko darbu izgatavošanu. Apgūst dažādu modeļu izgatavošanu un izmēģina tos darbībā.

LEGO robotika

Pedagogs: Mārtiņš Plūme
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Pulciņā ir iespējas nodarboties ar jaunākās paaudzes Lego robotu konstruēšanu. Bērni no deviņiem gadiem interesantā veidā var apgūt savas pirmās programmēšanas prasmes, liekot savām fantāzijas mašīnām darboties. Darbojoties ar robotu būvi, pulciņa dalībnieki attīsta tehnoloģisko domāšanu un radoši to pielieto. Tiek piedāvāta iespēja piedalīties robotikas sacensībās.

Robotika

Pedagogs: Malvīne Melānija Bērziņa, Ingus Roberts Valheims
Nodarbību laiki: pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās Laurenču sākumskolā, Krimuldas vidusskolā, Mālpils vidusskolā, Siguldas 1. pamatskolā, Inčukalna pamatskolā
Mērķauditorija: no 10 līdz 16 gadiem


Programmas ietvaros iespēja iegūt ieskatu, kā fizikas, matemātikas un citas zināšanas var izmantot praktiskā veidā, lai konstruētu un programmētu robotus, kas var risināt problēmas. Dalībnieki nostiprinās digitālās pamatprasmes – strādāt ar datoru interneta vidē, kā arī gūs priekšstatu par vizuālo programmēšanu un robotu konstruēšanu. Audzēkņi apgūs konceptu, ka vienu problēmu var atrisināt pareizi dažādos veidos.

Minecraft programmēšanas pulciņš

Pedagogs: Vanesa Vidiņa, Alens Ross
Nodarbību laiki: pirmdienās, trešdienās, piektdienās un sestdienās
Mērķauditorija: no 7 līdz 12 gadiem
Programmēšanas pamatu apgūšana Minecraft spēlē – aizraujoši un viegli uztverami. Dalībnieki apgūst vizuālās programmēšanas pamatus un tās sasaisti ar ikdienas situācijām (reālo dzīvi). Programma balstīta uz izpratni, radošumu un praktiskumu. Tajā likts uzsvars uz katra programmēšanas koda elementa padziļinātu izpratni.
Skolēni apgūst 21. gadsimta zināšanas un prasmes, kas uzlabo mācību rezultātus skolā kā arī veido jaunas prasmes savai nākotnes karjerai – matemātiskās prasmes, koncentrēšanās, problēmu risināšanas spējas, pašvadīta mācīšanās un izpēte, radošā domāšana u.c.

Prototipēšana

Pedagogs: Pēteris Kaļva
Nodarbību laiki: pirmdienās, ceturtdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 10 līdz 16 gadiem

Šīs programmas ietvaros skolēniem ir iespējams vispusīgi iepazīties ar dažādu produktu izgatavošanas veidiem, padziļināti apgūt Tinkercad, Fusion 360 lietotnes, rasēšanas funkciju, figūras pamata formas rasēšanu un 3D attēla iegūšanu, konstruēšanu, dažādu koku tehniskās īpašības, iepazīst dažādu produkt, izgatavošanas paņēmienus. Tāpat nodarbībās var apgūt prasmes un iemaņas izgatavot dažādus koka, plastmasas, papīra un kompozītmateriālu izstrādājumus telpu rotāšanai, virtuvei un dārzam. Audzēkņi iepazīs 3D printera funkcijas, frēzēšanas iekārtas funkcijas, tai skaitā ieslēgšanu, materiālu sagatavošanu printēšanai, frēzēšanas pamata funkcijas un darba uzsākšanu.

Dronu skola

Pedagogs: Agris Tabaks
Nodarbību laiki: otrdienās, trešdienās un ceturtdienās plkst. 18.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Programma ir saistīta ar tehniskās domāšanas attīstīšanu, kā arī ar fizikas un aerodinamikas pamatu apgūšanu. Bērni un jaunieši apgūst prasmi vadīt sporta dronus, kā arī gūst priekšstatu par dronu uzbūvi un sacensību norisi. Nodarbībās audzēkņi tiek iepazīstināti ar noteikumiem par drošu dronu vadīšanu.

Radošo darbu studija “Radi pats!”

Pedagogs: Dace Moroza
Nodarbību laiki: pirmdienās, trešdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Ikdienā, kad tik ļoti ir samazinājusies darbošanās ar rokām, radošo darbu pulciņi kļūst par spēcīgu platformu skolēnu radošo spēju izpausmēm. Skatoties dažādo interneta vidi skolēni it kā vēro un redz kā top dažādi stilīgi aksesuāri un interjera priekšmeti, bet tikai retais no skolēniem mājās atrod nepieciešamos materiālus, lai pats kļūtu par radītāju, nevis vērotāju. Tāpēc radošo darbu studija “Radi pats!” dod iespēju skolēniem pilnveidot un iegūt jaunas zināšanas un praksi dažādu lietu izgatavošanā, kas ļaus pašiem gatavot gan nelielas dāvanas draugiem un ģimenes locekļiem, gan stilīgus interjera priekšmetus savai istabai.

Tekstilmākslas studija

Pedagogs: Zinaīda Ceske
Nodarbību laiki: otrdienās plkst. 14.30
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Apgūstot pamatiemaņas un prasmes tekstilā, – filcējot, veidojot tekstilmozaīkas, telpiskus objektus, apgleznojot zīdu, – skolēnam tiek dota iespēja pašam ar savām rokām veidot skaistas un praktiski pielietojamas lietas. Strādājot tiek iepazītas arī krāsu īpašības, kompozīcijas pamati, materiālu īpašības un izmantošanas iespējas. Mācību gada laikā tiek veidoti darbi dažādās tehnikās: sietā un vaska batikas, zīda apgleznošanas, tekstildrukas, filcēšanas.

Keramikas pulciņš “Pika”

Pedagoģe: Daiga Strazdiņa
Nodarbību laiki: pirmdienās, ceturtdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Lai bērniem būtu vēlēšanās darboties, svarīgs priekšnosacījums ir ļaut viņiem justies brīvi un izvēlēties sev tīkamas nodarbes, tādas, kas iedvesmo un iepriecina gan pašu, gan citus. Lai iepriekš minēto kaut daļēji realizētu dzīvē, piedāvājam bērniem darboties keramikas pulciņā, kurā viņiem būs iespēja izpaust savu domu un fantāzijas lidojumu, apgūstot māla figūru veidošanas prasmes.
“Mīcam, skrāpējam, veltnējam mālus līdz rezultātā top paša rokām radīts brīnums – jaukākais un vērtīgākais, jo otra tāda pasaulē nav.”

Radošo darbu studija “Rotas”

Pedagogs: Edīte Kurtiņa
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem
Mūsdienās jebkurš grib būt personība un tāpēc radošo darbu studija “Rotas” dod iespēju skolniekam pilnveidot un iegūt jaunas zināšanas un praksi dažādu rotu izgatavošanā, kas ļaus pašam skolniekam papildināt savu stilu ar paštaisītām rotaslietām, rotām un aksesuāriem. Strādājot ar sīkām detaļām, skolnieki attīsta pirkstu mazo muskulatūru. Skolnieki nodarbībās mācās strādāt komandā, izkopj komunikācijas un sadarbības prasmes, pacietību, uzmanību, laika plānošanu, sevis disciplinēšanu, savu darbu un ideju prezentēšanu un aizstāvēšanu.

Gleznošanas studija

Pedagogs: Andis Gūtmanis
Nodarbību laiki: trešdienās plkst. 14.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Nodarbību laikā ir iespēja paskatīties uz apkārtnē esošajiem priekšmetiem caur krāsu pasauli. Programmas mērķis ir dot iespēju skolēniem sevi apliecināt radoši, pakāpeniski izkopjot prasmes un iemaņas sākot ar krāsu mācību un kompozīcijas principiem, kurus var pielietot veidojot darbus dažādos materiālos, sākot no vienkāršākiem uzdevumiem pasniedzēja vadībā līdz sarežģītām radošām patstāvīgām kompozīcijām. Nodarbībās būs iespēja attīstīt prasmes krāsu jaukšanā, dažādu gleznošanas materiālu pielietošanā un iemācīties gleznas sākotnējo sagatavošanu, darboties ar akrila krāsām uz papīra un audekla. Nodarbībās tiek apgūti klusās dabas, ainavas un akadēmiskās gleznošanas pamati, kā arī gleznas kompozīcijas uzbūve.

Mākslas studija

Pedagogs: Ilze Pavāre
Nodarbību laiki: otrdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadam

Programma ļaus apgūt zīmēšanas izteiksmes līdzekļus – kompozīciju, tehnikas paņēmienus, perspektīvi un akadēmiskās zīmēšanas pamatus. Zīmēšana ļaus attīstīt asociatīvo domāšanu, dos iespēju brīvi rīkoties ar dažādiem zīmēšanas materiāliem – zīmuli, flomāsteriem, akvareļu, akrila un guaša krāsām, un pasteļu krītiņiem, izmantojot audeklu, papīru un krāsaino kartonu. Nodarbību laikā dalībnieki apgūst priekšmetu konstruēšanu, komponēšanu telpā, ievērojot priekšmetu attiecības. Zīmēšanas prasmes dos iespēju brīvi zīmēt plenērā, kā arī apgūt cilvēku un dzīvnieku figūru uzbūvi, un attēlošanu dažādās pozās.

Mākslas studija “Radošuma burvji”

Pedagogs: Zinaīda Ceske
Nodarbību laiki: ceturtdienās plkst. 17.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadam

Programma veidota, lai veicinātu audzēkņu izdomu un fantāziju, krāsu un formu izjūtu, kā arī dota iespēja iegūt praktiskas iemaņas, strādājot ar dažādiem materiāliem, piemēram, kartonu un papīru, otrreiz lietojamiem materiāliem, dabas materiāliem, tekstilmateriāliem; – tiek izmantotas dažādas krāsas un tehnikas, dažādas līmes un stiprinājumi. Vienlaikus audzēkņi gūst radošās darbības pieredzi, attīsta kritisko spriestspēju, pilnveido daudzveidīgas karjeras vadības prasmes, tai skaitā komunikācijas un sadarbības prasmes, laika plānošanu.

Floristika

Pedagogs: Līga Matroničeva
Nodarbību laiki: piektdienās plkst. 14.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadam

Floristika ir pateicīgs veids, kā rosināt skolēnu interesi par dabu, ļaut katram dalībniekam sajust dabas procesu cikliskumu, veicināt radošumu un atvērtību pasaules uztverei. Strādājot ar dabas un dekoratīvajiem materiāliem, skolnieki attīsta sīko motoriku un attīsta radošumu realizēt savas ieceres. Skolnieki nodarbībās mācās strādāt komandā, izkopt komunikācijas un sadarbības prasmes, pacietību, uzmanību, laika plānošanu, sevis disciplinēšanu un sekot līdzi savas darba vietas kārtībai. Iespēja apgūt prasmi savu darbu un ideju prezentēt. Nodarbību laikā tiek veidoti darbi ar dažādu svētku tematiku.

Folkloras kopa “Kokles”

Pedagogs: Aiga Auziņa
Nodarbību laiki: pirmdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Programma piedāvā iepazīties ar latviešu tautas nemateriālo mantojumu – tautasdziesmām, mīklām, pasakām, ticējumiem, parunām, rotaļām. Reizē ar dziedāšanu tiek apgūta tautas instrumenta – kokles spēle. Programmas gaitā aktivitātes tiek saskaņotas ar tradicionālajām norisēm gada ritumā – saules gaitu, zemes dzīvības ritiem. Atbilstoši ziemas laikam – Ziemassvētku un Meteņu norises, atbilstoši pavasara laikam – Lieldienu dziesmas un saules godināšana. Tuvojoties vasarai – putnu, rotāšanas un vasaras darbu dziesmas, bet rudenī – ražas laika dziesmas un darbības.

Mūsdienu dejas – breiks

Pedagogs: Eduards Ruicis
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst. 14.10, sestdienās plkst. 10.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem

Jaunās paaudzes interese par populāriem dejas stiliem, to dažādību un iespēju apgūt deju iemaņas dažādos deju stilos kļūst ar vien lielāka, īpaši street dance stilos (House, Breaking, Hip Hop, Popping, Locking u.c.). Pulciņa darbības mērķis ir nodrošināt pamatzināšanu apguvi Breaking deju stilā (Top Rock, Footwork, Powermove, Freeze utt.), kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu, estētisko un tikumisko principu ievērošanu, veidot izpratni par Breiku (Breaking/Bboying) kā radošu, vispusīgi attīstošu street dance žanra deju stilu, kā arī popularizēt veselīgu brīvā laika pavadīšanu.

Mūsdienu deja

Pedagogs: Monika Blocka
Nodarbību laiki: ceturtdienās plkst. 16.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Katra nodarbība piesātināta ar dažādiem un neskaitāmiem deju stilu elementiem, kas katram dejotājam ikreiz palielina dejošanas prasmes un nākotnē dejotāji var būt konkurenti pārējiem pieredzējušiem dejotājiem no citām deju grupām. Deja mūs vieno komandā, stiprina veselīgu stāju, nostiprina muskuļu saites, koriģē gaitu, attīsta loģiku un koordināciju. Dejotāji iemācās iepazīt savu ķermeni kustībā un ieklausīties dažādos mūzikas stilos.

Mazais lasītājs

Pedagogs: Vija Zita Ozola
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst. 15.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 10 gadiem

Mācīšanās, lai lasītu, un lasīšana, lai mācītos, lielā mērā notiek ārpus formālā mācību konteksta, tāpēc jāveicina vispārējā lasīšanas kultūra un jāpalīdz bērnam ieraudzīt lasītprasmes interesanto pielietojumu. “Mazā lasītāja” programma palīdz interesanti un ar spēļu uzdevumu palīdzību attīstīt prasmi raiti lasīt, viegli uztvert tekstu un radīt interesi par lasīšanu.

Bišu draugs

Pedagogs: Jānis Kronbergs
Nodarbību laiki: trešdienās plkst. 16.30
Mērķauditorija: no 9 līdz 12 gadiem

Programmas “Bišu draugs” mērķis ir sniegt zināšanas skolēniem par bišu un pārējo apputeksnētāju nozīmi dabā un par šo kukaiņu populācijas veicināšanas pasākumiem. Pulciņā būs iespēja iepazīt izglītojošos un informatīvos materiālus un ar dažādu pasākumu palīdzību izzināt apputeksnētāju nozīmi un kā veicināt to saglabāšanu.
Pulciņa dalībnieki sekos medus bišu un pārējo apputeksnētāju apskates vietām “Bišu vēstniecībās”. Pateicoties sensoriem un citām novērošanas viedierīcēm, kas ievietoti stropā, “Bišu vēstniecībās” varēs ielūkoties arī neesot stropa tiešā tuvumā.

Sporta bridžs

Pedagogs: Kārlis Rubins
Nodarbību laiki: trešdienās plkst.16.00
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem
Laikā, kad lielāka daļa bērnu un jauniešu savu brīvo laiku pavada, spēlējot spēles telefonā vai skatoties dažādus video, bridžs, izmantojot kārtis, māca bērniem sadarboties kopā, skaitīt, spēlēties, loģiski domāt un apstrādāt nezināmu informāciju. Iespēja piedalīties sacensībās, paplašina jauniešu redzes loku un ļauj sasniegt augstvērtīgus rezultātus.

Publicēts
05 Feb 2024
Atjaunināts
13 Nov 2024

Vai šī informācija bija noderīga?
Jūsu atsauksme palīdzēs mums uzlabot šo vietni

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Vai šī informācija bija noderīga?
Esi pirmais, kurš uzzina!
Izvēlies atbilstošu kategoriju un saņem aktualitātes un jaunumus savā e-pastā
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Piekrītu manu personas datu apstrādei un jaunumu saņemšanai e-pastā.