Tartu Universititātes slimnīcā tiksies projekta “Tolerance” darba grupa un materiālu izstrādes eksperti. Šī būs jau ceturtā starptautiskā tikšanās projekta “Tolerance” ietvaros.

Tikšanās piedalīsies biedrības “Cerību spārni” valdes priekšsēdētāja Eva Viļķina, Bērnu Gaiļezera slimnīcas bērnu klīniskais psihologs Zane Kronberga, Siguldas novada Sociālā dienesta vadītāja Diāna Indzere, un eksperti no Tartu ģenētikas centra Tiia Reimond un Tiina Talvik, Sirli Peterson – Tartu pilsētas domes sociālās palīdzības dienests, Liina Lokko „Anne Playground” nevalstiskās organizācijas vadītāja.

Tikšanās reizē aktuāli vienoties par dienasgrāmatas galīgo variantu vizuālajam noformējumam un tās saturu. Dienasgrāmata tiks drukāta Latvijā, tas uzliek lielāku atbildību un vairāk pienākumu, taču prieks, ka varam sadarboties ar vietējiem uzņēmējiem, jānorāda, ka tieši Latvijā atradām iespējas realizēt dienasgrāmatas dizainu atbilstoši mūsu vēlmēm un vajadzībām. Pēc šīs tikšanās plānojam ieiet finiša taisnē, izstrādājot dienasgrāmatu vecākiem, kuri audzina bērnu ar garīgās attīstības traucējumiem.

Savukārt rokasgrāmatas izstrādē ir sācies visīstākais un interesantākais posms. Tā kā ir gatava viena daļa teksta un tiek gatavoti ekspertu komentāri un ieteikumi norit vairākas diskusijas starp vietējiem ekspertiem. Tikšanās laikā Tartu paredzēts īpašs laiks ekspertu diskusijām starptautiskā līmenī. Jānorāda tas, ka grāmatas izstrādē piedalās dažādu nozaru speciālisti — sociālie darbinieki, mediķi, ģenētiķi, skolotāji — un katras nozares pārstāvim ir savs skatījums par terminu lietojumu un to, kā konkrētos jautājumus aprakstīt tā, lai rezultātā taptu saprotams materiāls vecākiem, kuri audzina bērnu ar garīgās attīstības traucējumiem.

Vēl bez intensīvām diskusijām grāmatas izstrādē ar ekspertiem, plānota darba grupas tikšanās, lai izvērtētu jau īstenotās aktivitātes un pārrunātu turpmākos plānus projekta ietvaros. Foto albūma izveide un dienasgrāmatas un rokasgrāmatas prezentācijas pasākuma norises vieta un forma.

Projekta vadošais partneris ir „Anne Playground” organizācija, kas strādā ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm Igaunijā. Projekta partneri no Latvijas puses ir bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrība „Cerību spārni” un Igaunijas – Tartu universitātes Ģenētikas centrs.