8. maijā Jūdažu sabiedriskajā centrā notika koncerts par godu Mātes dienai. Bērni un jaunieši no Siguldas Bērnu un jauniešu interešu centra uzstājās ar dziesmām un dzejas lasījumiem, sakot paldies māmiņām par mīļumu, sirsnību un labajiem vārdiem.
Koncertu vadīja studenti Andris Nuķis un Linda Poševa, koncertu atklāja skolotāja Aiga Auziņa ar dziesmu „Māmiņ, mīļo māmiņ!” un dzejoli par māmiņas mīļajām rokām. Elza Zvaigznīte spēlēja flautu, ar pašu sacerētiem dzejoļiem uzstājās literārās jaunrades pulciņa audzēkņi Laura Virsniece, Monta Arbidāne un Lauris Kisiļevs. Skaisto balsu īpašnieces Monta Voite un Evija Cināte priecēja visus koncerta dalībniekus ar dziesmām „Vecais zābaciņš”un „Smilšu rausis”, mūzikas pavadījumu uz ģitāras spēlēja Māris Purnis. Linda Dunska pašas sarakstīto dzejoli „Māmiņa” veltīja gan savai, gan koncertā klātesošajām māmiņām, arī Elīna Volberte iepriecināja visus ar dzejoli „Cik labi”. Dueti Ivonna Viļķina un Santana Šulce izpildīja diesmu „Es esmu tev dzīslās” un Reinis Lazerevs un Jānis Žvīgurs „Balta saule”. Koncerta izskaņā Aiga aicināja visus uz kopīgām rotaļām un dāvanā katrs saņēma bērnu gatavotu taurenīti kā pavasara vēstnesi un sveicienu.
Dainuvīte Ščeglova
No 30. aprīļa līdz 2. maijam Valmierā notika Valmieras Jauniešu domes rīkotais seminārs „Ērika apgaismība”. Semināra mērķis bija iepazīties ar citām Jauniešu domēm un veicināt sadarbību. Līdz ar Dobeles, Alūksnes, Valmieras un Limbažu jauniešu domēm semināru apmeklēja arī siguldieši.
Pirmajā semināra dienā, 30 aprīlī, jauniešiem bija iespēja apmeklēt Valmieras Jauniešu domes rīkoto pasākumu „Brīvais mikrofons”, kas notika klubā „Putniņi”. Brīvais mikrofons ir Valmieras talantu konkurss, kurš notika jau trešo reizi. Lielākoties konkursā piedalījās dažādu stilu grupas, bija arī daži solo dziedātāji, un pat viena meitene, kura runāja prozu. Priekšnesumi bija ļoti dažādi, atraktīvi un aizraujoši, arī vakara vadītājs un žūrija bija aktīvi un nemaz neatpalika no jauniešiem uz skatuves.
Abas naktis jaunieši gulēja Valmieras Jaunatnes centrā „Vinda”, tādēļ pēc pasākuma jaunieši devās uz „Vindu”, lai iepazītos un iekārtotos. Noskaņa pirmajā vakarā bija ļoti jauka, atvērta un draudzīga, un labo noskaņojumu nespēja sabojāt pat tas, ka guļammaisi jāliek uz cietas zemes. Pirms gulētiešanas vēl tika izspēlētas dažādas spēles, izdomāta vakara pasaciņa.
Nākamajā dienā notika lekcija par dzīves mērķiem, par to, kas notiek, ja tos neuzstāda. Jaunieši uzzināja arī daudz interesanta par sapņiem un visuma iekārtojumu, kā arī par sevi un savu iekšējo līdzsvaru.
Tajā pašā dienā notika arī lekcija, ko vadīja Valmieras teātra aktieris — Oskars Morozovs. Viņš pastāstīja par savu darbu, par to, kā kļuvis par aktieri, bet tad lika jauniešiem darboties pašiem. Viena no interesantākajām lietām bija etīžu izspēlēšana un uzticības pārbaude savam partnerim – krītot bija jātic, ka viņš tevi noķers. Un patiesi, neviens gar zemi nenogāzās.
Vēlāk katras Jauniešu domes pārstāvji rādīja nelielu prezentāciju par sevi, kā arī ieguva interesantas idejas darba organizēšanā.
Siguldas novada Jauniešu domes priekšsēdētājs Renārs Omutovs uzskata, ka, sadarbojoties ar citu pašvaldību Jauniešu domēm, ir iespēja kļūt par vienotu un lielu spēku Latvijā, kas spētu ietekmēt valdības un pašvaldību lēmumus, kā arī radīt vēl iespaidīgākus pasākumus lielāka reģiona jauniešiem. Pasākums bija ļoti vērtīgs, labi saplānots un aizraujošs.
Sigita Zvejniece, Siguldas novada Jauniešu domes pārstāve
30.aprīlī, Siguldas novada jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” telpās, notika pavasara modes svētki, kuros ar krāsainu modes programmu sevi prezentēja „Gintas modes teātris” (GTM).
Pasākuma mērķis bija sagādāt Siguldas jauniešiem pavasarīgu, krāsainu un atraktīvu pasākumu, kurā skatītājiem bija iespēja vērot modes šovu, dejot DJ Mārtiņa vadītajā diskotēkā un pašiem iejusties modeļu lomā un uz stilizētas skatuves demonstrējot tērpus. Atraktīvo tērpu demonstrēšanas atrakciju noorganizēja Siguldas novada jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Ilze Vilciņa, kopā ar kolēģi Klintu. Jautri bija gan maziem, gan lieliem.
Gintas modes teātris ir dibināts 1996.gadā Līgatnē, un 13 darbības gados, tajā ir darbojušies vairāki simti bērnu un jauniešu, darbojoties tērpu teātrī, modeļu skolās Cēsīs, Līgatnē, Siguldā, Rīgā un Dobelē, piedaloties visdažādākajos kultūras pasākumos un talantu festivālos Latvijā un ārvalstīs.
Sākot ar jauno mācību sezonu, Gintas modes teātris uzņems savā pulkā bērnus un jauniešus Siguldas filiālē.
Nāc un pilnveido sevi –aktiera meistarībā, skaistumkopšanā, saskarsmē. Iejūties modeļa lomā! Tērpu demonstrēšana, pareiza skatuves gaita un stāja, uzvedības un runas kultūra, foto praktikums, kustība un plastika.
Nodarbības no septembra, līdz maijam, vienu reizi nedēļā, no 17:00–19:00.
Iespēja demonstrēt dažādus tērpus modes skatēs un dažāda rakstura kultūras sarīkojumos, piedalīties talantu konkursos un festivālos Latvijā un ārvalstīs, pilnveidot sevi.
GMT — tā ir 13 gadu pieredze uz Latvijas un ārvalstu skatuvēm, pasākumi, starptautiski konkursi un talantu festivāli, radošās nometnes. GMT audzēkņi ir atpazīstamas modeļi Latvijas un ārzemju modeļu aģentūrās. GMT absolventi darbojas TV un radio šovos, strādā izglītības, kultūras, starptautisko sakaru un sabiedrisko attiecību jomā. Ja vēlies būt viens no viņiem — nāc mūsu pulkā!
Jauno dalībnieku uzņemšana:
1. www.gmt.lv atradīsi GMT dalībnieku pieteikšanās anketas
2. Iepazīsties ar anketas/līguma noteikumiem
3. Piezvani uz telefonu :29879727 un piesakies
4. Nāc uz nodarbībām:
Siguldā, Pils ielā 10, Siguldas k. n (Jauniešu iniciatīvu centrā „MĒRĶIS”)
No 3.septembra: ceturtdienās no 17:00–19:00
Mēneša dalības maksa: Ls 15.-
Visa informācija:
www.gmt.lv vai zvanot: 29879727 (Ginta Traine)
Biedrība „Gintas modes teātris” sadarbībā ar Siguldas kultūras namu 30.maijā Siguldas kultūras namā, Pils ielā 10 organizē 6. Vislatvijas talantu un modes festivālu „Modes atspere 2009”
Festivāla programmā:
Plkst.14:00 Festivāla atklāšana, Siguldas pilsētas kultūras nama lielajā zālē
Plkst.14:00–15:30 Festivāla 1.daļa
Plkst.16:00–17:30 Festivāla 2.daļa
Plkst.19:00 Festivāla laureātu apbalvošanas ceremonija
Ieeja Ls 3.-
Festivāla „Modes atspere” dalībnieki piedalīsies Siguldas novada svētku gājienā un uzstāsies uz svētku skatuvēm
Festivāla sponsori un atbalstītāji: Siguldas novada dome, Līgatnes pagasta padome, Siguldas novada jauniešu iniciatīvu centrs „Mērķis”, „Puķu Elvis”, Modes salons „ZAZA cuoture”.
Modes atspere 2009 SIGULDA nolikumu skatīt šeit.
Lekcijas „Praktiskās sabiedriskās attiecības”
12.maijā plkst.18.00 Jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis” notiks lekcija „Praktiskās sabiedriskās attiecības” Šajā nodarbībā norisināsies individuālās darba intervijas, kuru laikā jaunieši tiks pārbaudīti it visā, ko viņi mācījušies aizvadītajos astoņos mēnešos. Darba interviju simulāciju laikā jaunieši varēs pārbaudīt savas spējas koncentrēties āķīgiem jautājumiem, ko var uzdot potenciālais darba devējs. Tāpat paralēli tam, tiks pārbaudītas zināšanas sabiedriskajās attiecībās.
Latvijas Sarkanā Krusta seminārs
15.–16.maijā un 22.- 23.maijā plkst.10.00 Jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis” notiks Latvijas Sarkanā Krusta rīkotās vienaudžu izglītotāju apmācības par konfliktu risināšanu un vardarbības mazināšanu. Apmācību mērķis ir sagatavot trenerus – multiplikatorus jauniešu izglītošanai par jauniešu savstarpējo konfliktu risināšanu un vardarbības mazināšanu.
Apmācībās aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 15 – 25 gadiem, kā arī darbā ar jaunatni iesaistītās personas, kas izrāda interesi par tēmu vai jau strādā ar jauniešiem. Iegūtās zināšanas var izmantot, lai paplašinātu savas darbības jomu, atjaunotu un iegūtu jaunu informāciju par vardarbības mazināšanu un savstarpējo konfliktu risināšanu. Apmācību noslēgumā katrs dalībnieks saņems BĢSILM un LSKJ apliecību ar apstiprinājumu par apmācību kursu noklausīšanos.
Šo apmācību laikā plānots sagatavot trenerus — multiplikatorus jauniešu izglītošanai par jauniešu savstarpējo konfliktu risināšanu un vardarbības mazināšanu. Apmācību ietvaros dalībniekiem tiks dota iespēja apgūt praktiskas un teorētiskas zināšanas konfliktu risināšanā, vardarbības mazināšanā, kā arī līderībā un sevis prezentēšanā. Apmācības programmas apjoms sastāda 64 akadēmiskās stundas, kuras vadīs atbilstošo jomu profesionāļi.
Lai varētu organizēt talku un no Raganu katla iznest sarūsējušo filmas „Būris” galveno atribūtu – metāla režģu būri, kas tur atradās kopš brīža, kad slavenais režisors Ansis Epners uzņēma šajā vietā tāda paša nosaukuma filmu, 6.maijā Gaujas NP fonda un administrācijas darbinieki organizēja būra sagriešanu. Šajā pasākumā aktīvi piedalījās arī filmas režisora Anša Epnera dēls Kristaps Epners.
9. maijā, spītējot lietum, savu roku ainavu bojājošo būra daļu izvākšanā pielika dažādu paaudžu cilvēki. Uz talku pulcējās paprāvs pulciņš talkotāju – Gaujas nacionālā parka administrācijas darbinieki, Jaunie reindžeri un viņu vecāki, kā arī citi brīvprātīgie, lai vienotos darbā un izceltu smagnējās būra metāla konstrukcijas no Raganu katla pakājes. Jauno reindžeru tradīcija – uz talku ņemt līdzi vecākus – Gaujas nacionālajā parkā tika uzsākta jau pērn. Jāpiemin, ka šogad visaktīvākā bijusi Bērziņu ģimene. Dēlam – Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēknim Jānim Bērziņam – uz talku devās līdzi un aktīvi palīdzēja gan mamma, gan tētis.
Šīs talkas uzdevums nebija no vieglajiem, tāpēc talkotāji nolēma veidot kopīgu “ķēdi”, uzmanīgi cits citam padodot būra daļas, jo zāģējumu vietās detaļas bija īpaši asas. Talka noslēdzās veiksmīgi – Raganu katls no būra atbrīvots!
Vieniem šis būris vienmēr asociēsies ar Anša Epnera uzņemtā Alberta Bela romāna ekranizāciju, citiem tas būs gluži parasts metāla gabals. Tas vienmēr paliks ierakstīts vēsturē līdz ar Anša Epnera uzņemto filmu, taču nu vairs ne Nurmižu gravu rezervātā – dabiskās vides ielenkumā.
Būra metāla konstrukcijas daļas netiks izsviestas atkritumu izgāztuvē vai nodotas metāllūžņos, bet gan tiks izmantotas Līgatnes dabas takās – lāču voljēru nostiprināšanai.
Gaujas nacionālais parks saka lielu paldies Jaunajiem reindžeriem un viņu atsaucīgajiem vecākiem, kā arī visiem citiem brīvprātīgajiem, kas piedalījās būra daļu izcelšanā!
Talka tika organizēta Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Back to nature” jeb “Atpakaļ pie dabas” ietvaros. Fotogrāfijas no šīs talkas iespējams aplūkot Gaujas NP administrācijas mājas lapā — sadaļā Galerijas, www.sigulda.lv sadaļā Fotogalerijas.
Siguldas novada Jauniešu dome aicina visus interesentus piedalīties VESELĪBAS DIENĀS!
8. maijā plkst. 18.00 Jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis” kopā skatīsimies filmu par veselīgu dzīves veidu.
9. maijā plkst. 12.00 Raiņa parkā notiks pasākums, kura ietvaros tiek rīkots skrējiens pa Siguldu. Dalībnieki tā laikā uzzinās dažādas interesantas lietas par veselīgu dzīves veidu. Būs iespēja pārbaudīt, kāds ir veselības stāvoklis Tavām plaušām, pagaršot veselīgi gatavotu dārzeņu zupu un noskaidrot, cik daudz Tu zini par to, kas Tev nāk par labu.
Nepalaid garām!
28.aprīlī biedrības „Aicinājums Tev” jaunieši čakli rosījās Gaujas nacionālā parka teritorijā.
Biedrība turpina pagājušajā gadā aizsākto tradīciju – katru pavasari dot savu ieguldījumu GNP sakopšanā. Priecē, ka mūsu vēlmi arī turpmāk piedalīties līdzīgās sakopšanas talkās atbalsta Gaujas nacionālā parka vadība.
Šajā pavasarī Gaujas nacionālā parka tūrisma daļas vadītāja Ērika Andžāna vadībā mēs uzkopām apkārtni pie Lorupes gravas un arī netālo tūristu apmetnes vietu „Katlapiezis”. Jāatzīmē, ka cilvēki kļuvuši apzinīgāki, jo atkritumu tika savākts krietni mazāk — 13 lielie maisi, tas ir divreiz mazāk kā pagājušajā gadā. Atkritumu lielākā daļa — plastmasa un stikla pudeles, tās bija izmētātas gan ceļmalās, gan tūristu atpūtas vietās un pat mazās Lorupītes ūdeņos.
Darbu veicām ātri un ar lielu atbildības sajūtu. „Cik te skaisti !”, darbu beidzot noteica Alvis. Visi talcinieki uz mirkli pieklusa raugoties Lorupītes virzienā. Tik tīrs un sakopts visapkārt!
Nu arī ievām ir laiks uzvilkt savu balto rotu.
Iveta Īle
Skaistā 29.aprīļa dienā, kad Latvijā tika fiksēts šīs dienas karstuma rekords +26oC, 76 Siguldas bērni un jaunieši startēja tradicionālajās sacensībās „Pazīsti Siguldu 2009”, kuru organizēja Siguldas Bērnu un jauniešu interešu centrs.
Sacensības ritēja pēc līdzīga scenārija kā iepriekšējos gados. Startēja komandas četras cilvēku sastāvā, kuru rezultāti tika vērtēti trijās vecuma grupās: 4.–6. klašu skolēni, 7.–9. klašu skolēni un jaunieši līdz 25 gadu vecumam. Kuplākais dalībnieku pulks bija jaunākajā vecuma grupā – 12 komandas. Jāuzteic Siguldas 2.vidusskola, to pārstāvēja divas komandas, kuras uz sacensībām ieradās, tērpušās vienādos krekliņos un ar sagatavotiem sacensību dalībniekus uzmundrinošiem plakātiem.
Komandas startēja ik pēc minūtes, starta brīdī saņemot lapu ar 10 attēliem, pēc kuriem tām bija jāatrod konkrēti objekti Siguldā. Jau vairākus gadus rīkojot šīs sacensības, esmu pārliecinājusies, ka bērni labāk pazīst Siguldu nekā pieaugušie, kuri bieži vien nevar atpazīt attēlos redzamos objektus. Arī šoreiz objektu atrašana sacensību dalībniekiem nesagādāja grūtības. Komandām katrā kontrolpunktā vēl bija jāatbild uz vairākiem ar Siguldu un Latviju saistītiem jautājumiem. Distancē pavadītais laiks, pareizās atbildes uz jautājumiem veidoja punktu summu, pēc kuras komandas tika sarindotas iegūto vietu secībā.
Jaunākajā grupā 1.vietu izcīnīja komanda „Gop never stop”, kurā startēja 3.pamatskolas 6.b klases skolēni Ričards Denovs, Ralfs Rohtla, Gvido Gailītis un Kristaps Kaža. 2.vietā komanda „Ērgļi no „Cimdiņa”” (Dāvis Zālītis, Valters Liepiņš, Matīss Jansons, Elvis Klamers), 3.vietā komanda „Uzvarētājas” (Laura Boša, Lauma Enkure, Megija Veckaktiņa, Lauma Vilciņa).
Vidējā grupā uzvarēja komanda „Piena puikas”, kura uzrādīja arī absolūti ātrāko distances veikšanas laiku — 55:38. Šajā komandā startēja 1.pamatskolas 7.a klases skolēni Daniels Kārkliņš, Aigars Jonass, Jorens Duļevskis, Elvijs Makars. 2.vietā komanda „Kartupeļi” (Ieva Meldere, Inese Plūmīte, Lauris Murāns, Madara Kurpniece), 3.vietā komanda „Simplanti” (Madara Zondaka, Sandija Volberte, Sinita Alksne, Simona Bērtiņa).
Vecākajā grupā kā vienīgā startēja komanda „CODE 28634–01B”, kuru veidoja Siguldas novada Jauniešu domes pārstāvji Renārs Omutovs, Ance Zariņa, Artūrs Vilkājs un Artūrs Lielpēters. Viņi distancē pavadīja 56:18, kas bija otrs labākais rezultāts.
Balvas godalgoto vietu ieguvējiem dāvāja Siguldas Piedzīvojumu parks un Bērnu un jauniešu interešu centrs.
Ilze Ratniece,
Siguldas BJIC direktora vietniece
Līdz ar pavasari dabā un sirdīs, ir atnākusi radoša enerģija un ieceres, tādēļ „Gintas Modes teātris” 30. aprīlī plkst. 17.00 aicina jauniešus tikties Jauniešu iniciatīvu centrā „Mērķis” uz pavasara modes ballīti.
Modes ballītē Jūs priecēs DJ Mārtiņš, bet ap 18:00 būs iespēja redzēt pavasarīgu modes šovu „Gintas modes teātra” izpildījumā, kā arī piedalīties viktorīnā: “Ko Tu zini par modi?”, kuras uzvarētājs saņems bezmaksas abonomentu 2009.gada sezonas apmācībai Gintas modes teātra Siguldas filiālē!
Modes ballīti organizē „Gintas modes teātris” sadarbībā ar Siguldas jauniešu iniciatīvu centru „Mērķis”.
Ieeja pasākumā bez maksas.
Informāciju sagatavoja
Biedrības „Gintas modes teātris” vadītāja
Ginta Traine
No 22. līdz 25.aprīlim Latvijā viesojās dažādu Igaunijas reģionu jauniešu centru vadītāji. Labās prakses vizītes laikā Igaunijas jaunatnes darbinieki apmeklēja Vidzemes un Zemgales jauniešus centrus, kā arī divus Rīgas pašvaldības brīvā laika centrus, kopumā apskatot 14 dažādus jauniešu centrus Latvijā, tajā skaitā arī Siguldas Bērnu un jauniešu interešu centra Jauniešu iniciatīvu centru „Mērķis”.
Vizītes mērķis ir nodrošināt jauniešu centru vadītāju un darbinieku pieredzes apmaiņu par dažādiem darba ar jaunatni aktivitāšu īstenošanas aspektiem, kā arī veicināt Igaunijas un Latvijas jauniešu centru sadarbību.
22.aprīlī Cēsu bērnu un jauniešu centrā „Spārni” jau notika viesu tikšanās ar Latvijas jaunatnes lietu koordinatoriem un jauniešu centru vadītājiem, kur piedalījās arī pārstāvji no Siguldas Jauniešu centra „Mērķis”, tikšanās laikā tika salīdzināta darba ar jaunatni metodika abās valstīs un tika apspriestas iespējamās nākotnes sadarbības iespējas.
Savukārt 23.aprīlī Igaunijas jauniešu centru vadītāji viesojās Siguldas Bērnu un jauniešu interešu centra Jauniešu iniciatīvu centru „ Mērķis”, kur centra jaunieši Klāvs Zariņš un Toms Vilciņš prezentēja centra aktivitātes un pasākumus, kā arī iepazīstināja viesus ar Siguldas pilsētas Raiņa parku. Igaunijas viesi bija patīkami pārsteigti par jauniešu iniciatīvu dažādu nodarbību vadīšanā. Pārstāvji no Igaunijas aicināja Siguldas jauniešus sadarboties ar Igaunijas jauniešu centriem.
25.aprīlī notika tikšanās Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijā, vizītes laikā Jaunatnes lietu departaments īsumā iepazīstināja ciemiņus ar jaunatnes politikas attīstību Latvijā, kā arī valsts aģentūras „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras” pārstāve Evija Rudzīte aicināja Igaunijas jaunatnes darbiniekus ciešāk sadarboties ar Latvijas jaunatnes darbiniekiem, jo šāda veida projekti būtu ļoti lietderīgi it īpaši sociālā riska grupu jauniešiem.
Labās prakses vizīti uz Latviju rīko Igaunijas Atvērto jauniešu klubu apvienība (Estonian Open Youth Club union), kas ir nacionāla mēroga nevalstiska organizācija, kas pārstāv jauniešu centru intereses Igaunijā. Apvienība dibināta 2001.gada 9.novembrī un tās ietvaros darbojas 37 locekļi, kas pārstāv dažādu reģionu jauniešu centrus. Pirmais jauniešu centrs Igaunijā tika izveidots 1999.gadā. Savukārt papildu informāciju par Latvijas jauniešu centriem ir pieejama jauniešu iespēju portālā www.jaunatneslietas.lv sadaļā Reģionu jaunatnes politika.
Ilze Vilciņa
Jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” vadītāja
Konkursa pirmajā kārtā skolēniem bija jāveic radošais uzdevums — jāatrod tuvākajā apkārtnē vieta, kuru var pārveidot tā, lai tā būtu derīga jauniešu hobijiem, atpūtai un sportošanai. Bija gan jāfotografē, gan jāzīmē skices, gan jāraksta biznesa plāns. 2.vidusskolas skolēni izveidoja projektu „Rangerland”, kas paredz izveidot centru jauniešu reindžeru (ranger) kustības atbalstam un popularizēšanai, jo vairāki klases skolēni bijuši un vēl joprojām ir iesaistīti šajā kustībā, kuras uzdevums ir brīvprātīgi rūpēties par vides sakopšanu Gaujas nacionālā parka teritorijā. Projektā plānots atbalsts dabai draudzīgu sporta veidu, piemēram, loka šaušana, atbalstīšana, kā arī nelielas zāles izveide mākslas izstādēm, lai dotu jauniešiem iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku.
ZZ sacensību pusfinālā pagājušajā nedēļā, notika dažādas fiziskās veiklības stafetes, kurās izšķiroša loma bija klases vienotībai un spējai pieņemt pareizos lēmumus. Konkursos skolēniem bija jāpierāda arī sava erudīcija un radošā izdoma un jāizpilda pašu sacerēta ZZ čempionāta himna.
Čempionāta noslēgumā tika paziņoti uzvarētāji 20 klašu komandu konkurencē, kuri piedalīsies lielajā finālā Rīgā, lai cīnītos par galveno balvu — ekskursiju visai klasei uz Horvātiju. Varbūt siguldiešiem pietrūka pieredzes, varbūt bija par maz izturības, bet uzvarētāji šoreiz bija no Ādažu vidusskolas. Tomēr specbalvu par radošo pieeju, balvu par labāko devīzi saņēma Siguldas 2. vidusskolas 10a klase.
Pasākumā piedalījās arī klase no Siguldas Valsts ģimnāzijas. Sacensību gaitā viena komanda otru draudzīgi atbalstīja izšķirošajos brīžos. Pirms mājupceļa notika siguldiešu kopīgs atpūtas mirklis jūras krastā, patīkams nogurums, pozitīvas emocijas un vienbalsīga apņemšanās nākamajā gadā piedalīties atkal.
ZZ čempionāta mājas lapā ir sācies balsojums par interesantākajiem radošajiem projektiem. Uzvarētāji saņems finansiālu atbalstu sava projekta realizēšanai. Siguldieši, varbūt tā ir iespēja arī mūsu jauniešiem iegūt līdzekļus savu ideju realizēšanai? Padomājiet un balsojiet!
Informāciju sagatavoja
Ināra Vimba