28. martā Siguldas skolotāji pulcējās Siguldas pilsētas vidusskolā, lai piedalītos matemātikas metodikas mācībās un atzīmētu LMT izglītības iniciatīvas “Misija – matemātika” sākumu. Izglītības iniciatīva paredz turpmāko trīs gadu laikā uzlabot skolēnu sniegumu matemātikā četrās pilotpašvaldību skolās, tostarp Siguldas novadā, sakārtojot mācību līdzekļus, nodrošinot atbalstu skolotājiem, kā arī ieviešot sistēmu katra skolēna progresa izsekošanai.

Izglītības iniciatīva paredz trīs gadu laikā uzlabot dalībskolu skolēnu sniegumu matemātikā, strādājot ar skolēniem 4.–6. klašu posmā. Tieši sākumskolas pēdējās klases ir īpaši izšķirīgs vecumposms matemātikas apguvē, kurā nereti identificētās problēmas, ja netiek aktīvi risinātas, atstāj lielu iespaidu uz skolēna sekmēm un interesi par STEAM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, māksla un matemātika) jomu nākotnē, kā arī kopumā ietekmē jauniešu iespējas pabeigt pamatskolu.

“Ņemot vērā matemātikas mācību jomas nozīmīgumu skolēnu izaugsmē, ir būtiski, ka Siguldas novada pašvaldības izglītības iestādēm ir šāda iespēja iesaistīties iniciatīvā “Misija — matemātika”, kas paver iespējas pedagogiem pilnveidot mācīšanas metodes, savstarpēji sadarboties ļoti mērķtiecīgā projektā, kurā ieguvēji būs Siguldas novada skolēni visās izglītības iestādēs. Tāpat ir prieks redzēt visu Siguldas novada izglītības iestāžu aktīvu iesaisti un aizrautību pirmajā mācību reizē. Dalība šajā projektā pavērs iespēju sistemātiskāk atbalstīt matemātikas mācību jomas pedagogus Siguldas novada pašvaldībā, kā arī ilgtermiņā pilnveidot skolēnu mācību sniegumu. Ieguvēji no dalības šajās aktivitātēs būs ne tikai Siguldas novada izglītības iestādes un to matemātikas pedagogi, bet ilgtermiņā arī visi Siguldas novada skolēni,” pauž Siguldas novada Digitālā centra direktors Edgars Bajaruns.

Iniciatīva 2025. gadā startēs Siguldā, Kuldīgā, Rēzeknē un Jelgavā, taču datos balstītie secinājumi par mācību procesu varēs kalpot par pamatu arī citu pašvaldību skolu darbam. Izglītības iniciatīvas ietvaros tiks ieviesta skolēna snieguma sekotāja sistēma, kas ļaus izsekot katra bērna progresam. Tā arī palīdzēs vērtēt, kā sadarbībā ar citiem partneriem, piemēram, metodisko centru, izdevniecībām, tiks sakārtoti un vienoti visās skolās šobrīd izmantotie mācību līdzekļi un nodrošināts atbalsts un apmācības skolotājiem matemātikas metodikā, cieši sadarbojoties ar skolu vadību un skolēnu vecākiem.

Pirmie praktiskie soļi izglītības iniciatīvā ietver mācības dalībskolu skolotājiem 4.–6. klašu matemātikas metodikā un didaktikā. Īpašs uzsvars arī tālākajās mācībās ir paredzēts uz mākslīgā intelekta izmantošanu, lai atvieglotu skolotāju darbu. Savukārt, lai īstenotu skolēnu snieguma sekotāja sistēmu, vēl šopavasar visās dalībpašvaldību skolās noritēs vienoti diagnosticējošie darbi, kuru sastādīšanā, labošanā un analīzē tiks nodrošināts atbalsts no LMT izglītības iniciatīvas “Misija – matemātika”. Turklāt jaunā mācību gada sākumā ir paredzēta arī dalībskolu vecāku sapulce, lai ne tikai analizētu skolēnu līdzšinējo sniegumu un ieskicētu tālākos soļus, bet arī diskutētu un dalītos pieredzē par atbalstu bērniem mācību procesā.

Trīs gadu laikā, regulāri organizējot apmācības skolotājiem un vecākiem, secīgos posmos nodrošinot diagnosticējošos darbus un uz izaugsmi vērstu atgriezenisko saiti, ir plānots ne vien celt skolēnu sekmju līmeni, bet arī raisīt prieku un interesi par matemātikas un līdz ar to arī citu STEAM priekšmetu apguvi.

Foto: Toms Norde