Latvijas Pasts izdevis šī gada pirmās trīs pastmarkas un īpašo aploksni, papildinot tradicionālo Latvijas novadu tautastērpu sēriju ar suitu, lībiešu un Latgalei raksturīgo tautastērpu unikalitāti. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja, kura uzkrājusi lielu pieredzi pastmarku izveidē, tai skaitā arī Latvijas novadu tautastērpu sērijā.

Nacionālais simbols un vērtība, kas iekļauta Latvijas Kultūras kanonā – tas ir tautastērps, kam ir īpaša loma ikviena latvieša kultūras identitātē un tradīciju izpratnē. Tā rakstu un krāsu daudzveidībā slēpjas gadsimtu gaitā uzkrātā tautas skaistuma izjūta, ornamentu un krāsu salikumu māka un amatniecības prasmes. Tautastērpu izzināšana un iepazīšana ļauj no paaudzes paaudzē pārmantot tautas vērtības, prasmes un tradīcijas, kā arī mudina šādā veidā izteikt savu kultūras identitāti arī mūsdienās. Arī Latvijas Pasta, kopš 1993. gada veidotās, pastmarkas Latvijas novadu tautastērpu sērijā ir daļa no izziņas un pārmantojamības procesa: šo gadu laikā izdotas 12 pastmarkas. Šogad to klāsts tiks papildināts vēl ar trijām, kas veltītas suitu, lībiešu un Latgales tautastērpiem, un līdz ar tām radīta arī īpaša aploksne 500 eksemplāros.

Katrai pastmarkai ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Pastmarka Latgale ar nominālvērtību 2,30 eiro ir paredzēta vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 300 000 eksemplāru. Pastmarka Suiti ar nominālvērtību 2,54 eiro atbilst vēstuļu korespondences apmaksai kategorijā līdz 20 gramiem uz Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, bet šīs pastmarkas tirāža ir 105 000 eksemplāru. Savukārt pastmarkas Lībieši nominālvērtība ir 3,77 eiro, tā izdota 105 000 eksemplāru tirāžā un atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem uz pārējām valstīm.

Filatēlijas jaunumus sākotnēji var iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā.


Lībiešu kultūra ap 11. gadsimtu uzplauka arī Gaujas krastos – Turaidas, Siguldas un Krimuldas, Lēdurgas apkārtnē. Pie Gaujas dzīvojošos lībiešus dēvē par Gaujas lībiešiem. Turaidas muzejrezervāts atrodas senā Gaujas lībiešu pilsnovada centrālajā daļā. Gaujas lībiešu apdzīvotās zemes 12. gadsimta beigās aizņem ap 1000 kvadrātkilometru plašu teritoriju, kas sadalīta pilsnovados.