Pētera Līdaka darbu izstāde “Sapņu ģeometrija” ir mazs ieskats, kā rodas un raisās domas mākslinieka galvā. Spēlējoties ar krāsām un dažādām formām, mākslinieks konstruē abstraktas struktūru kompozīcijas, meklējot alternatīvās dimensijas un paralēlos visumus. Šāda spēlēšanās un struktūru veidošana Pēteri aizrāvusi jau kopš bērnības, un šis process ļauj viņam nokļūt citā realitātē – fantāziju pasaulē. 

Krāsu un ģeometrisko formu struktūru kombinācijas veido ainavas, kas ir pretrunā tradicionālajai izpratnei. Spēlējoties ar ģeometriskām formām, krāsām un līnijām, mākslinieks rada jaunas pasaules, kurās dinamiskas krāsas auž sarežģītas kompozīcijas, kas izjauc robežas starp realitāti un iztēli. Šīs struktūras darbojas kā portāli, pārceļot mūs uz paralēliem Visumiem, atklājot atziņas un slēptās zināšanas, kur realitāte ir mainīta un iespējas ir bezgalīgas. Aptverot gan krāsu, gan ģeometrisku formu struktūras, mākslinieks izmanto neierobežotu iespēju plašumus, aicinot mūs izpētīt neatklātas teritorijas un iztēloties pasaules ārpus mums pašiem.

Kā piemērs – mistiķi un garīgie praktiķi visā vēsturē ir izmantojuši krāsas un ģeometriskas formas, cenšoties piekļūt paralēliem Visumiem. Mandalas, vitrāžas un svētie ģeometriskie raksti ir izmantoti kā instrumenti meditācijai, enerģijas novirzīšanai un savienošanai ar augstākām sfērām.

Pēteris Līdaka mācījies Pilsrundāles pamatskolā, tālāk Rīgas Lietišķās mākslas Koledžas Mēbeļu dizaina nodaļā. Izglītību turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas bakalaura programmā, absolvējis Londonas Mākslas universitātes Centrālo St. Martina koledžu (University of the Arts London. Central Saint Martins).

Mākslinieka izstāžu un aktivitāšu saraksts ir ievērojams – personālizstādes Rīgā, Turīnā, Milānā, grupu izstādes Rīgā, Londonā, Čikāgā un citur. Bijis arī divu Mālpils plenēru, līdz ar to, plenēra darbu izstāžu dalībnieks (2023., 2024.).

Pēteris Līdaka nodarbojas ar grafisko dizainu, ilustrāciju, animāciju, fotogrāfiju, tēlniecību, instalācijām un glezniecību, patlaban strādā arī vizuālajā komunikācijā, par ko vairākkārt saņēmis nozīmīgus apbalvojumus. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kā arī piesaistījuši kolekcionāru uzmanību visā pasaulē.

Izstāde būs apskatāma no 19. janvāra līdz 12. martam darba dienās no plkst. 10.00 līdz 20.00, kā arī sestdienās un svētdienās pasākumu laikā.