Siguldas novada domes Sociālās palīdzības pārvaldes Ģimenes atbalsta centra speciālisti aktīvi darbojas Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā „Motivācijas programma patstāvīgās dzīves uzsākšanai bez vecāku gādības palikušiem jauniešiem”.
 
No 2007. gada sākuma līdz 2008. gada 30. aprīlim Rīgā un Rīgas rajona atsevišķu pašvaldību, tai skaitā arī Siguldas novada sociālie darbinieki, piedalīsies aktivitātēs, kas saistītas ESF projekta „Motivācijas programma patstāvīgas dzīves uzsākšanai bez vecāku gādības palikušiem jauniešiem”.
 
Jau finišējis šī projekta pirmais etaps, kura laikā sociālie darbinieki izglītojošās nodarbībās apguva nepieciešamās teorētiskās zināšanas un vajadzīgās iemaņas jauniešu identificēšanā un viņu motivācijas stiprināšanā, lai varētu tās pielietot projektā turpmāk paredzēto praktisko nodarbību laikā. Sociālie darbinieki apguva gan būtiskākos pamatprincipus, kas nepieciešami, lai, tos praktiski pielietojot, spētu atpazīt un strādāt ar jauniešu motivāciju, gan prasmi izmantot dažādās metodes darbā ar jauniešu grupām. Izglītojošo nodarbību noslēgumā katrs šo kursu apmeklētājs saņēma SDSPA „Attīstība” sertifikātu.
 
Šādu dokumentu saņēma arī Siguldas novada domes Sociālās palīdzības pārvaldes Ģimenes atbalsta centra speciāliste darbam ar ģimenēm un bērniem Gunta Makarova: „Šāda projekta realizācija bija paredzēta tikai Rīgas pilsētā, arī ESF līdzekļu piesaisti šim projektam bija panākuši Rīgas domes atbildīgie speciālisti, bet, pastāvot Rīgas pilsētas sociālo darbinieku zemai ieinteresētībai šāda kursa apguvē, radās iespēja projekta realizācijā iesaistīties Rīgas rajona pašvaldību sociālajiem darbiniekiem. Sākotnēji projekts bija paredzēts, lai motivētu uzsākt patstāvīgu dzīvi tos jauniešus, kuri atgriežas no bērnu namiem un citām institūcijām. Tomēr bez vecāku gādības palikušie nav tikai šie, manis pieminētie bērni. Ir taču vēl tie, par kuriem vecāki nerūpējas, viņus neaudzina un nepieskata, vārdu sakot, pilnīgi pamesti likteņa varā. Tādēļ mūsu uzmanība tiks pievērsta arī viņiem.
 
Projekts paredz piecas aktivitātes un viena no tām - sociālo darbinieku sagatavošana darbam ar jauniešiem. Šis posms jau noslēdzies, un patlaban rit jauniešu atbalsta grupu veidošana un vadīšana, kā arī supervīzijas sociāliem darbiniekiem kvalitatīvai un efektīvai jauniešu grupu darba organizēšanai.
 
Pats nozīmīgākais šai projektā ir - lai mēs, sociālie darbinieki, spētu jauniešiem sniegt to zināšanu apjomu, kas palīdzētu viņiem saprast – kā dzīvot.
 
Mums visiem spēkiem jācenšas jauniešos panākt izpratni par to, kāda un kāpēc tieši tāda ir viņa uzvedība sabiedrībā, kā viņa uzvedība ietekmē pārējos cilvēkus, ko darīt tad, kad jūtas bezpalīdzīgs, ko nozīmē būt tolerantam pret citiem un daudzas citas svarīgas dzīves likumsakarības. Tostarp, arī motivēt jauniešus aktīvai darba meklēšanai vai izglītības ieguvei.
Pilnveidojot jauniešos izpratni par cilvēku savstarpējām attiecībām, radīsies priekšnoteikumi viņu sekmīgas iekļaušanās sabiedrībā procesam. Tādēļ ir svarīgi, lai nodarbību laikā veidotos sadarbība starp informācijas sniedzēju un saņēmēju, jo tikai, pastāvot šādai abpusējai uzticības saiknei, panākams pozitīvs rezultāts,” par projekta gaitu īsumā skaidroja Gunta Makarova.