×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 19. aprīlis
Šodien sveicam: Vēsma, Fanija
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Diskusijas

Tēmu saraksts

Ūdens kvalitāte.
Jūlija
2015-04-28
Labdien! Sigulda aktīvi uzdarbojas aģenti no uzņēmuma ar piedāvājumu bezmaksas pārbaudīt ūdens kvalitāte un pēc pārbaudes piedāvā iegadāties ūdens attīrīšanas sistēmu, kas attīra un bagātina ūdens par lielu naudu bet ja nevari iegadāties uzreiz piedāvā iegadāties uz līzingu. Pēc veikta analīzes krāna ūdenim bija ļoti sliktie radītāji salīdzinājuma ar līdzi paņemto ūdeni vai jebkuru citu ūdeni, kas tajā brīdi ir iespēja pārbaudīt.
Ļoti interese mūsu krāna ūdens kvalitāte un ūdens sastāvs, lai cilvēki būdu pārliecināti, ka droši var dzert ūdens no krāna un neuzķerties uz šo veiklo pārdevēju tirgotajiem ūdens filtriem.

Laurinjsh
 - 2015-04-29 09:19
Tak Aizliegtais paņēmiens rādīja raidījumu par šo tēmu. Pameklē arhīvos. Ticēt šiem testiem nevar! Naudas izspiešana. Līdzīgi kā nenormāli dārgie putekļusūcēji, kas pirms laika rādīja cilvēkiem cik netīras ir viņu mājvietas. Labāk nemaz nelaist savā mājā!
Administrācija
 - 2015-04-30 10:28
Labdien!
SIA „Saltavots” informē, ka Siguldas pilsētas ūdensapgādes tīkla ūdens kvalitāte atbilst MK noteikumiem Nr.235 „Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība” un atbilstoši šiem noteikumiem ir izstrādāta pilsētas ūdensapgādes sistēmas monitoringa plāns, kas ir saskaņots ar Sabiedrības Veselības inspekciju, kura veic papildu neatkarīgu dzeramā ūdens auditmonitoringu.

2008.gadā, lai nodrošinātu Siguldas pilsētas dzeramā ūdens kvalitāti atbilstoši MK noteikumiem un ES direktīvām, Saules ielā tika izbūvētas dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtas. Dzeramā ūdens attīrīšanas stacijas izbūve bija nepieciešama palielinātā dzelzs un mangāna satura dēļ ūdens nesošajā ģeoloģiskajā horizontā (Arukilas–Burtnieku un Gaujas), no kura tiek ņemts ūdens Siguldas pilsētas ūdensapgādei.

Attīrīšanas stacija veic artēziskā ūdens atdzelžošanu un mangāna koncentrācijas samazināšanu līdz normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, dzelzim – 0,2 mg/l un mangānam – 0,05 mg/l. Attiecībā uz ūdens cietību – Siguldas pilsētas ūdensvada ūdens cietība ir vidēji 18 vācu grādi, kas raksturojas kā „ciets”. Ciets ūdens var radīt tehniskas problēmas, taču Vispasaules veselības organizācija nav atradusi korelāciju starp cietu ūdeni un saslimšanas biežumu ar sirds un asinsvadu slimībām, un tas netiek uzskatīts par veselības riska faktoru. Ūdens cietība leģislatīvi netiek reglamentēta.
Tā kā Siguldas pilsētas ūdens tiek ņemts no ūdens nesošajiem ģeoloģiskajiem slāņiem 70 līdz 100 metru dziļumā, tie praktiski ir pasargāti no antropogēnās ietekmes, līdz ar to ir izslēgts ūdens piesārņojums ar pesticīdiem, policikliskiem, aromātiskiem un citiem ogļūdeņražiem, kā arī bakterioloģiskā piesārņojuma, kas rodas cilvēku darbības rezultātā. Dzeramā ūdens kvalitāti Siguldas pilsētā monitorē divas reizes gadā dažādās pilsētas daļās pie patērētājiem.
Kas attiecas uz „bezmaksas ūdens kvalitātes pārbaudēm” un „sliktajiem kvalitātes rādītājiem salīdzinājumā ar līdzi paņemto”, SIA „Saltavots” pārstāvji uzsver, ka ūdens kvalitātes pārbaudes un atzinumus par tā kvalitāti ir tiesīgas sniegt Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā (LATAK) akreditētas laboratorijas, kurās tiek veiktas gan ķīmiskas, gan mikrobioloģiskas analīzes, kuras nav iespējams veikt „dažu minūšu laikā”.

Metodes, kas „īpaši attīra un bagātina ūdeni” pielieto tikai ļoti grūti atdalāmu vielu (sērs, sērūdeņradis un citi) atdalīšanai no dzeramā ūdens un šo iekārtu izmaksas un ekspluatācijas izmaksas, piemēram, osmoze, ir ļoti augstas un tiek pielietotas tikai vietās, kur tas ir vitāli svarīgi. SIA „Saltavots” pārstāvji nav pārliecināti, ka „aģentu” piedāvātais to spēj, it sevišķi, ja tas Siguldas pilsētas centralizētajai ūdensapgādes sistēmai nav nepieciešams.
Ar dzeramā ūdens kvalitātes monitoringa rezultātiem var iepazīties SIA „Saltavots” birojā Lakstīgalas ielā 9B, Siguldā.
Atbildi sagatavoja SIA „Saltavots” vides tehniķis Gunārs Stankevičs un SIA „Saltavots” dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtu un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu vadītājs Jānis Vīcieps.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
cirliitis
 - 2015-05-22 09:12
Paldies, ļoti izsmeļoša atbilde. No savas pieredzes varu piebilst, ka meklējot risinājumu cietības mazināšanai, jo, lai arī cilvēkam cietība neko nenodara, veļas mašīna, boilers utt. dēļ tā regulāri smagi aizaug, noskaidroju, ka puslīdz pārtikušas ģimenes budžetam atbilstoša lētākā iekārta maksā dažus tūkstošus, un ūdens kas ar šo lēto variantu apstrādās ir labs priekš minētajām iekārtām, bet diemžēl paliek nedzerams.. Tā ka faktiski izdevumiem jāpierēķina paralēla tehniskā ūdens vada ierīkošana. To visu uzzinot izlēmu labāk pirkt vairumā citronskābi un šīm iekārtām palaikam veikt profilakses

Pasākumi